Konkurs Zakamarki Ełku w ilustracji

Przed przystąpieniem do konkursu należy zapoznać się z regulaminem konkursu dostępnym w załączniku poniżej. Znadziecie tam również niezbędną zgodę, którą n

czytaj

Godziny otwarcia biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nasierowskiej w Ełku oraz Filia nr 1 są otwarte zachowując wszystkie środki ostrożności związane z pandemią.

czytaj

Konkurs – Biblioteczka Przeczytanych Książek 2020

oddział dla dzieci serdecznie zaprasza czytające i chętne dzieci do udziału w całorocznej zabawie.

czytaj

Warsztaty na styku natury i kultury

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych

czytaj

Katalog książek i audiobooków
Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ełku

ZERKNIJ DO NASZEGO KATALOGU

audiobooki

05.01.2021

Audiobook – zwany też książką mówioną. Książki mówione są doskonałe do słuchania w podróży, podczas ćwiczeń czy spacerów. Doskonale się sprawdzą dla osób z dysfunkcją wzroku oraz dla osób starszych, które niejednokrotnie mają problemy ze wzrokiem. Oferujemy m.in. literaturę piękną dla dorosłych i dzieci oraz lektury szkolne. Nasz zbiór stale się powiększa.

czytaj

książka na telefon

27.11.2020

Usługa skierowana do osób chorych, starszych i niepełnosprawnych, które z różnych powodów nie mogą dotrzeć do biblioteki. W dziale dla dorosłych można zamówić książki dzwoniąc pod numer 87 621 80 86, a bibliotekarze zajmą się ich dostarczeniem. Można poprosić o konkretne dostępne tytuły lub poprosić o propozycje wybrane przez pracowników biblioteki.

czytaj

eBooki czyli książki elektroniczne

27.11.2020

To idealne rozwiązanie dla zapracowanych lub nie lubiących dźwigać książek Czytelników.

Nasza biblioteka dysponuje pulą kodów dostępu do serwisu Legimi oraz Ibuk Libra.

Kody można otrzymać odwiedzając Czytelnię dla dorosłych lub kontaktując się telefonicznie z działem.

czytaj

Blog Dyskusyjnego Klubu Książki

W naszej placówce aktywnie działa Dyskusyjny Klub Książki, nie prowadzimy aktualnie spotkań w bibliotece, dlatego też zachęcamy Was do śledzenia naszego bloga.

czytaj

Wypożyczalnia gier planszowych

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych czytelników od 2015 roku wprowadziliśmy nową usługę: wypożyczanie gier planszowych. W jej zasobach jest już ponad 1500 gier planszowych.

czytaj

Biblioteka
filia nr1

Nasz filia znajduje się na przy ul. Jana Pawła II 7. Jeśli w bibliotece głównej nie możesz znaleźć interesującej Cię pozycji, zawsze warto sprawdzić czy nie ma jej właśnie tam.

czytaj