Nowości Książkowe

Tytuł
Most przyjaźni
Autorstwa
autor Laura Buller ; ilustracje Ameet Studio ; [tłumaczenie Jan Bitner] ; Lego, Disney

Fantastyczna seria książek przeznaczona dla młodszych czytelniczek. Poznaj magiczne historie z niezwykłego świata LEGO® Disney Księżniczka™.

czytaj więcej
Tytuł
Książki nie mają skrzydeł
Autorstwa
Brynne Barnes ; ilustracje Rogerio Coelho ; [przekład: Julia Wolin]

Zabawna, niezwykła, pięknie rymowana i pełna magii opowieść o tym, co niezwykłego można znaleźć między stronicami książki.

czytaj więcej
Tytuł
Nie martw się, Misiu Tulisiu
Autorstwa
David Melling ; [przekład Małgorzata Cebo-Foniok]

Tuliś coś przeskrobał i bardzo się martwi. Przyjaciele i rodzice go pocieszą i wytłumaczą, że najlepiej zawsze się przyznać. Bo tata zawsze coś zaradzi i mocno przytuli. Będzie mnóstwo przygód i mnóstwo misiowych przytuleń.

czytaj więcej
Tytuł
Wyspa łza od nowa: esej intymny
Autorstwa
Joanna Bator

A gdyby tekst naprawić jak rozbitą czarkę do herbaty?” Od tego pytania zaczyna się nowa odsłona podróży sprzed kilku lat. Japońska metoda kintsugi, w której używa się żywicy i złota, opisana przez Joannę Bator w powieści Purezento, w Wyspie Łzie od nowa staje się techniką literacką.

czytaj więcej
Tytuł
Syn pszczelarza
Autorstwa
Kelly Irvin

"Syn pszczelarza" to opowieść współczesna, choć zarazem jakby z innej epoki - życie toczy się tu wedle ściśle określonych reguł, nierzadko nam obcych, a ludzie dążą do prostoty i oddają się z pokorą codziennym czynnościom.

czytaj więcej
Tytuł
Powiedz mi to szeptem
Autorstwa
Kerry Anne King

Samotna matka, Maisey Addington, nigdy nie spełniała oczekiwań swojej matki. Nie wyszła za mąż, była odrobinę zagubiona w życiu i marnowała swoje wysokie IQ na pracę bez perspektyw.

czytaj więcej
Tytuł
Niepełnosprawność, wyzwania, praca socjalna
Autorstwa
Kijak Remigiusz, Podgórska-Jachnik Dorota, Stec Katarzyna

Publikacja stanowi kompendium współczesnej wiedzy o niepełnosprawności, przekładającej aktualne ujęcia teoretyczne współczesnych interdyscyplinarnych Disability studies na praktyczne wskazania dla pracowników socjalnych, jak organizować wsparcie, komunikować się, skutecznie aktywizować osoby z ni

czytaj więcej
Tytuł
Lego® w terapii autyzmu
Autorstwa
LeGoff Daniel B.

Poznaj terapeutyczną moc klocków LEGO®

czytaj więcej
Tytuł
12 zanim 13
Autorstwa
Lisa Greenwald ; przełożyła Agnieszka Walulik

Zrealizowanie celów ze wspólnie stworzonej listy zmieniło życie Arianny i Kaylan. Zachęcone sukcesem przyjaciółki stawiają przed sobą kolejne dwanaście wyzwań, których podejmą się w ciągu nadchodzącego roku szkolnego. Numerem jeden na nowej liście jest dbanie o łączącą je przyjaźń.

czytaj więcej
Tytuł
Testamenty
Autorstwa
Margaret Atwood

Zawsze mówiłam »nie«, gdy proszono mnie o napisanie drugiej części. Ale jako że zaczęliśmy zbliżać się do Gileadu, zamiast się od niego oddalać, ponownie to przemyślałam" – powiedziała autorka w dniu premiery.

czytaj więcej
Tytuł
Dzień wcześniej : Powiesć
Autorstwa
Micol Ostrow

Lektura obowiązkowa dla wszystkich fanów serialu.

Jeśli chcesz się dowiedzieć, co stało się w miasteczku tuż przed wydarzeniami z serialu, koniecznie przeczytaj tę powieść!

czytaj więcej
Tytuł
Ćmony i Smeśki
Autorstwa
napisała Julia Donaldson ; przetłumaczyła Joanna Wajs ; zilustrował Axel Scheffler

To opowieść o miłości, dla której nie mają znaczenia drobne różnice. Dwoje młodych, zakochanych po uszy kosmitów zostaje rozdzielonych. Czy uda im się znowu spotkać?

czytaj więcej
Tytuł
Kryminalistyka a nowoczesne technologie
Autorstwa
Red: Kwiatkowska-Wójcikiewicz Violetta, Wójcikiewicz Józef

Nowoczesne technologie opracowane w ciągu ostatnich kilkunastu lat nie tylko ułatwiają człowiekowi funkcjonowanie we współczesnym świecie i społeczeństwie, lecz także są wykorzystywane do popełniania przestępstw. Ze zdobyczy technologii czerpią również kryminalistyka i inne nauki sądowe.

czytaj więcej
Tytuł
Energetyka odnawialna w budownictwie : magazynowanie energii /
Autorstwa
redakcja naukowa Dorota Chwieduk, Maciej Jaworski

Uniwersalne kompendium dotyczące nowoczesnego i bardzo ciekawego tematu dotyczącego magazynowania energii uzyskanej z OZE w budownictwie. Jest ona kierowana do osób, które po raz pierwszy się zetkną z tą tematyką, jak i do osób, które mają pewną wiedzę na ten temat.

czytaj więcej
Tytuł
Tajemnica głupich dowcipów
Autorstwa
Roberto Santiago ; ilustrował Enrique Lorenzo ; przełożył Jan Wąsiński

To już jedenasta część serii tego autora. Jest to opowieść o chłopcach, którzy grają w szkolnej drużynie piłkarskiej FC Soto Alto. Koledzy mają naprawdę wiele niezwykle ciekawych przygód w trakcie meczów i poza nimi.

czytaj więcej
Tytuł
Prawnokarna ochrona dziecka przed seksualnym wykorzystaniem w cyberprzestrzeni
Autorstwa
Skórzewska-Amberg Małgorzata

Publikacja całościowo i szczegółowo analizuje i omawia zagadnienie przestępstw seksualnego wykorzystania dziecka z wykorzystaniem sieci teleinformatycznych, przy czym autorka dokonuje dogłębnej oceny zakresu ochrony zapewnianej de lege lata dziecku przez polskie prawo karne w tym zakresie.

czytaj więcej