Nowości Książkowe

Tytuł
Megapolis
Autorstwa
Adam Faber

Przez uchyloną zasłonę czasu do świata Jaaru przenikają duchy. Jaka siła zdołała wezwać Strażników i obalić wszelkie prawa magii? Jakie mroczne tajemnice skrywa przeszłość braci Charmlingów? Duchy przemówiły – czy jednak warto ich słuchać?

czytaj więcej
Tytuł
Giler, trampolina i reszta świata
Autorstwa
Agnieszka Chylińska ; [ilustracje i projekt graficzny: Suren Vardanian]

Giler czasem nie jest pewny, czy istnieje, nie lubi hałasu, niespodzianek i ziemniaków...
Giler to niezwykły chłopiec. Ma klucz do duszy każdego człowieka i z każdego wydobywa dobro.
Poznaj brata Zezi i Franka, który kocha pływanie, niszczarki dokumentów oraz jest gąbkożercą.

czytaj więcej
Tytuł
Pióro t-rexa
Autorstwa
Andrzej Maleszka ; ilustracje Andrzej Maleszka

Bohaterowie przenoszą się do świata dinozaurów. Tylko tam mogą zdobyć lek, który uratuje chorego przyjaciela. Walczą z drapieżnymi jaszczurami i olbrzymim krokodylem. Ich pojazd zostaje zniszczony i dzieci muszą same odnaleźć drogę do swoje¬go czasu. Ściga ich potężny T-rex.

czytaj więcej
Tytuł
Pióro t-rexa
Autorstwa
Andrzej Maleszka ; ilustracje Andrzej Maleszka

Co można robić, gdy mama wyjeżdża? Można psocić bez ograniczeń!
Albo? Można bardzo tęsknić.
Treflinka ma supełek w brzuszku i nic jej nie cieszy. Razem z bratem Treflikiem i resztą rodziny próbują rozwiać smuteczki. Czekając na mamę, rysują laurkę i pieką ciasto.

czytaj więcej
Tytuł
Leśne Przytulisko
Autorstwa
Aniela Cholewińska-Szkolik ; ilustracje Agnieszka Filipowska

Misia spędza ferie zimowe w leśniczówce wujka Piotra, który prowadzi schronisko dla dzikich zwierząt. Misia wraz z kuzynem Jankiem chętnie pomagają w opiece nad mieszkańcami Leśnego Przytuliska.

czytaj więcej
Tytuł
Most przyjaźni
Autorstwa
autor Laura Buller ; ilustracje Ameet Studio ; [tłumaczenie Jan Bitner] ; Lego, Disney

Fantastyczna seria książek przeznaczona dla młodszych czytelniczek. Poznaj magiczne historie z niezwykłego świata LEGO® Disney Księżniczka™.

czytaj więcej
Tytuł
Książki nie mają skrzydeł
Autorstwa
Brynne Barnes ; ilustracje Rogerio Coelho ; [przekład: Julia Wolin]

Zabawna, niezwykła, pięknie rymowana i pełna magii opowieść o tym, co niezwykłego można znaleźć między stronicami książki.

czytaj więcej
Tytuł
Dziki łubin
Autorstwa
Charlotte Link

Trzecia Rzesza, rok 1938. W państwie pod rządami Adolfa Hitlera panuje antysemityzm, a przeciwnicy władzy muszą się liczyć z represjami. Za chwilę oblicze Europy i całego świata się zmieni, ale młodziutka Belle Lombard nie interesuje się polityką.

czytaj więcej
Tytuł
Podróż nieślubna
Autorstwa
Christina Lauren

Co się może zdarzyć, kiedy dwójka zaprzysiężonych wrogów wybiera się w podróż życia, która miała być miesiącem miodowym kogoś innego? Wszystkie znaki na ziemi i na niebie wskazują, że poleje się krew.

czytaj więcej
Tytuł
Nie martw się, Misiu Tulisiu
Autorstwa
David Melling ; [przekład Małgorzata Cebo-Foniok]

Tuliś coś przeskrobał i bardzo się martwi. Przyjaciele i rodzice go pocieszą i wytłumaczą, że najlepiej zawsze się przyznać. Bo tata zawsze coś zaradzi i mocno przytuli. Będzie mnóstwo przygód i mnóstwo misiowych przytuleń.

czytaj więcej
Tytuł
Niegodziwi święci
Autorstwa
Emily. A. Duncan

Niespodziewany bestseller New York Timesa inspirowany mitologią słowiańską.

Niech się jej boją…

czytaj więcej
Tytuł
Nienauczalni
Autorstwa
Gordon Korman ; przełożył Łukasz Małecki

Co zrobić, kiedy jesteś nastolatką, a życie rzuca cię znienacka ze słonecznej Kalifornii wprost do zaściankowego Greenwich? Wokół zero znajomych twarzy, a jako opieka – Macoszydło, które „i tak ogarnia więcej niż ojciec”.

czytaj więcej
Tytuł
Nienauczalni
Autorstwa
Gordon Korman ; przełożył Łukasz Małecki

Straż pożarna, policja czy karetka pogotowia – świat pojazdów ratowniczych jest zaskakujący i bardzo ciekawy. Mama zabiera Anię i Marka do warsztatu samochodowego, gdzie stoją samochody z… niebieskimi „kogutami”. To dopiero atrakcja.

czytaj więcej
Tytuł
Telefonistka
Autorstwa
Gretchen Berg

Błyskotliwa, zaskakująca i wzruszająca. Debiutancka powieść Gretchen Berg, której akcja toczy się we wczesnych latach pięćdziesiątych w niewielkim amerykańskim mieście. Podczas podsłuchiwania przypadkowego połączenia wścibska telefonistka dowiaduje się czegoś szokującego o własnej rodzinie.

czytaj więcej
Tytuł
Ale Kosmos! : to znowu Bodzio i Pulpet
Autorstwa
Grzegorz Kasdepke ; ilustrował Daniel de Latour

Kosmici są wszędzie… Na szczęście czujni Bodzio i Pulpet rozpoczęli przygotowania! Nie do końca odpowiada to może ich nauczycielom, ale kto by się tym przejmował. Jest tyle spraw do załatwienia.

czytaj więcej
Tytuł
Ostatni rozdział
Autorstwa
Katarzyna Kalista

Fascynujący debiut. Grająca schematami i konwencjami, wciągająca powieść szkatułkowa, w której przyszłość i teraźniejszość przenikają się płynnie, a napięcie miesza się z humorem.

czytaj więcej
Tytuł
Anonimowi heretycy
Autorstwa
Katie Henry

Ateista w katolickiej szkole średniej może mieć sporo problemów, zwłaszcza jeśli spróbuje naruszyć ustalone reguły. Michael coś o tym wie. Chłopak nie miał nic do powiedzenia, gdy rodzice postanowili umieścić go w szkole im. Świętej Klary.

czytaj więcej
Tytuł
Niepełnosprawność, wyzwania, praca socjalna
Autorstwa
Kijak Remigiusz, Podgórska-Jachnik Dorota, Stec Katarzyna

Publikacja stanowi kompendium współczesnej wiedzy o niepełnosprawności, przekładającej aktualne ujęcia teoretyczne współczesnych interdyscyplinarnych Disability studies na praktyczne wskazania dla pracowników socjalnych, jak organizować wsparcie, komunikować się, skutecznie aktywizować osoby z ni

czytaj więcej
Tytuł
Oszpicyn
Autorstwa
Krzysztof A. Zajas

W mieście niedaleko Krakowa dzieją się niepokojące rzeczy. Ludzie zaczynają ginąć w makabrycznych okolicznościach, dzieci zamieniają się w morderców, szczury atakują mieszkańców, a wszyscy zajadle próbują odnaleźć pewien zakopany skarb.

czytaj więcej
Tytuł
Lego® w terapii autyzmu
Autorstwa
LeGoff Daniel B.

Poznaj terapeutyczną moc klocków LEGO®

czytaj więcej
Tytuł
12 zanim 13
Autorstwa
Lisa Greenwald ; przełożyła Agnieszka Walulik

Zrealizowanie celów ze wspólnie stworzonej listy zmieniło życie Arianny i Kaylan. Zachęcone sukcesem przyjaciółki stawiają przed sobą kolejne dwanaście wyzwań, których podejmą się w ciągu nadchodzącego roku szkolnego. Numerem jeden na nowej liście jest dbanie o łączącą je przyjaźń.

czytaj więcej
Tytuł
Nazajutrz cię odnajdę
Autorstwa
Magdalena Wala

Poruszająca opowieść o tym, jak dramatyczna wojenna przeszłość może wpływać na nasze dzisiejsze wybory.

czytaj więcej
Tytuł
Zakuty w stal
Autorstwa
Miroslav Zamboch

Świat stał się pustynią, skażoną chemicznymi, genetycznymi i radioaktywnymi truciznami. Czterysta lat po zakończeniu wojny globalnej ludzie chcą przywrócić go do stanu poprzedniego. Potrzebują źródeł, surowców i przestrzeni życiowej.

czytaj więcej
Tytuł
Ćmony i Smeśki
Autorstwa
napisała Julia Donaldson ; przetłumaczyła Joanna Wajs ; zilustrował Axel Scheffler

To opowieść o miłości, dla której nie mają znaczenia drobne różnice. Dwoje młodych, zakochanych po uszy kosmitów zostaje rozdzielonych. Czy uda im się znowu spotkać?

czytaj więcej
Tytuł
Gobliny kontra krasnoludy
Autorstwa
Philip Reeve ; przekład: Tomasz Klonowski, Julia Wolin

„Połączenie Pratchetta z Tolkienem”
Tom 2 tryskającej humorem serii fantasy autora światowych bestsellerów Zabójcze maszyny sfilmowanych przez twórców Hobbita i Władcy Pierścieni

czytaj więcej
Tytuł
Kryminalistyka a nowoczesne technologie
Autorstwa
Red: Kwiatkowska-Wójcikiewicz Violetta, Wójcikiewicz Józef

Nowoczesne technologie opracowane w ciągu ostatnich kilkunastu lat nie tylko ułatwiają człowiekowi funkcjonowanie we współczesnym świecie i społeczeństwie, lecz także są wykorzystywane do popełniania przestępstw. Ze zdobyczy technologii czerpią również kryminalistyka i inne nauki sądowe.

czytaj więcej
Tytuł
Energetyka odnawialna w budownictwie : magazynowanie energii /
Autorstwa
redakcja naukowa Dorota Chwieduk, Maciej Jaworski

Uniwersalne kompendium dotyczące nowoczesnego i bardzo ciekawego tematu dotyczącego magazynowania energii uzyskanej z OZE w budownictwie. Jest ona kierowana do osób, które po raz pierwszy się zetkną z tą tematyką, jak i do osób, które mają pewną wiedzę na ten temat.

czytaj więcej
Tytuł
Tajemnica głupich dowcipów
Autorstwa
Roberto Santiago ; ilustrował Enrique Lorenzo ; przełożył Jan Wąsiński

To już jedenasta część serii tego autora. Jest to opowieść o chłopcach, którzy grają w szkolnej drużynie piłkarskiej FC Soto Alto. Koledzy mają naprawdę wiele niezwykle ciekawych przygód w trakcie meczów i poza nimi.

czytaj więcej
Tytuł
Prawnokarna ochrona dziecka przed seksualnym wykorzystaniem w cyberprzestrzeni
Autorstwa
Skórzewska-Amberg Małgorzata

Publikacja całościowo i szczegółowo analizuje i omawia zagadnienie przestępstw seksualnego wykorzystania dziecka z wykorzystaniem sieci teleinformatycznych, przy czym autorka dokonuje dogłębnej oceny zakresu ochrony zapewnianej de lege lata dziecku przez polskie prawo karne w tym zakresie.

czytaj więcej
Tytuł
Krwiodziej
Autorstwa
Susan Dennard

Imperia wznowiły wojnę. Krwiodziej Aeduan i więziodziejka Iseult łączą siły, by zapewnić bezpieczeństwo Sowie, małej ziemiodziejce władającej potężną mocą. Przed nimi trudna podróż, podczas której krwiodziej będzie zmuszony zmierzyć się z własną przeszłością i wyznawanymi wartościami.

czytaj więcej
Tytuł
Pieski ratują zatokę
Autorstwa
[tłumaczenie Agnieszka Frydrych-Jarczewska]

Wspaniała propozycja dla każdego malucha. Książka z przygodami psiej drużyny w wygodnej twardej oprawie. Sprawdź, co tym razem przydarzyło się Psiemu Patrolowi.

czytaj więcej
Tytuł
Zuzia
Autorstwa
[Zofia Stanecka, Marianna Oklejak]

Zuzia nie wie, co się dzieje, kiedy jej mama nagle wyjeżdża z miasta. Złości się na tatę, kolegów i koleżanki. Może już nigdy nie wróci do przedszkola? Nieprędko odezwie się też do taty. Czy na pewno? „Zuzia” to opowieść o trudnych emocjach, o strachu wywołującym złość i o samej złości.

czytaj więcej