Nowości Książkowe

Tytuł
Kompetencje i satysfakcja : identyfikacja, ocena i znaczenie dopasowania
Autorstwa
Agnieszka Springer

Zarządzanie zasobami ludzkimi oparte na kompetencjach stanowi coraz częstszą praktykę zarówno w przedsiębiorstwach jak i organizacjach publicznych.

czytaj więcej
Tytuł
Kobiety ze Lwowa
Autorstwa
Beata Kost

W 1930 roku otwarto we Lwowie Muzeum Zasłużonych Polek. W niewielkich salkach znalazły się obrazy, rzeźby, zdjęcia, dokumenty oraz pamiętniki z powstań i wojen. A także osiemnaście pudeł z biogramami. Można się domyślać, że były wśród nich nazwiska znane, ale i te zupełnie zapomniane.

czytaj więcej
Tytuł
Nie wrócą te lata : autobiografia i listy do męża
Autorstwa
Irena Jarocka ; opracowanie Mariola Pryzwan

Niepublikowana autobiografia oraz nieznane listy Ireny Jarockiej!

czytaj więcej
Tytuł
Iłła- Opowieść o Kazimierze Iłłakowiczównie
Autorstwa
Joanna Kuciel-Frydryszak

Poetka, wnuczka Tomasza Zana, przyjaciela Mickiewicza, dziś najczęściej przypominana jako sekretarz marszałka Piłsudskiego. Ona sama także bardziej od wierszy ceniła swoją karierę urzędniczki, dumna, że może służyć Polsce. Ale jej debiut poetycki zrobił furorę.

czytaj więcej
Tytuł
Diagnoza psychologiczna : diagnozowanie jako kompetencja profesjonalna
Autorstwa
Katarzyna Stemplewska-Żakowicz

Znakomity nowoczesny podręcznik diagnozy psychologicznej rozumianej jako profesjonalna kompetencja psychologa teoretyka i praktyka. Autorka, znawczyni tematu, prezentuje tę kompetencję jako określonego rodzaju wiedzę, umiejętności i wartości, które należy kształtować w toku jej nabywania.

czytaj więcej
Tytuł
Inwentaryzacja w praktyce : poradnik dla prowadzących księgi rachunkowe
Autorstwa
Magdalena Sobczak, Katarzyna Trzpioła,

Praktyczny przewodnik o tym, jak prawidłowo zorganizować, przeprowadzić i rozliczyć inwentaryzację w firmie. Poradnik zawiera podpowiedzi jak ją wykonać krok po kroku i na co zwrócić szczególną uwagę, aby nie popełnić błędów.

czytaj więcej
Tytuł
Plaża za szafą : Polska kryminalna
Autorstwa
Marcin Kącki

W reportażu najlepsze jest to, ze nie trzeba niczego wymyślać, a i tak działa jak kryminał. U Kąckiego tak właśnie jest. Najpierw jest mistrzowskie pierwsze zdanie ("Po wypadku miała wpisać kwotę odszkodowania za utratę marzeń, ale zapomniała, o czym marzyła"), a potem mistrzowska historia.

czytaj więcej
Tytuł
Transport intermodalny : projektowanie terminali przeładunkowych
Autorstwa
Marianna Jacyna, Dariusz Pyza, Roland Jachimowski

Efektywne zarzadzanie procesami logistycznymi wymaga budowy nowoczesnych struktur systemów transportowych. Wybór sposobu przemieszczania ładunków w systemach logistycznych wynika ze specyfiki samego systemu oraz stosowanej technologii przewozowej.

czytaj więcej
Tytuł
Zapiski stolarza czyli Jak stary strych przemienił się w piękne mieszkanie
Autorstwa
Ole Thorstensen ; przełożył Witold Biliński

Najbardziej zaskakująca książka roku
Prosto z Norwegii opowieść o dobrze wykonanej robocie, która daje satysfakcję i prostym życiu w zgodzie z sobą i naturą
Masz na półce Porąb i spal? Pora na kolejny stopień wtajemniczenia - czas, byś coś wybudował!

czytaj więcej
Tytuł
10-procentowy przedsiębiorca : stwórz swój mikrobiznes bez rezygnacji z etatu
Autorstwa
Patrick J. McGinnis ; [tłumaczenie Rafał Ociepa]

Czy dziesięć procent to dużo? To zależy. A czy byłbyś skłonny przeznaczyć dziesięć procent swojego czasu i środków na otwarcie własnej, osobistej działalności? Takiej, która powstanie z pasji i chęci sprawdzenia się, a zarazem nie przeszkodzi Ci w codziennej pracy na etat?

czytaj więcej
Tytuł
Historia architektury
Autorstwa
red. nauk. Denna Jones ; przedm. Richard Rogers, Philip Gumuchdjian ; [tł. Anna Cichowicz i Ewa Romkowska]

Książka daje świadectwo oszałamiających intelektualnych i materialnych osiągnięć naszej przeszłości. Śledzi rozwój umiejętności wznoszenia budowli, z czasem przekształconej w formę sztuki odzwierciedlającej ideały, wierzenia, i obyczaje społeczeństw od czasów starożytnych do współczesności.

czytaj więcej
Tytuł
Hotel Varsovie. Tom 1. Klątwa lutnisty
Autorstwa
Sylwia Zientek

Rodzinne tajemnice, skrywane pasje, niepohamowane żądze, pikantne skandale, a w tle Warszawa kilku epok, czyli kilkaset lat historii rodzinny warszawskich hotelarzy w pierwszym tomie wciągającej sagi Sylwii Zientek.

czytaj więcej
Tytuł
Sekret, którego nie zdradzę
Autorstwa
Tess Gerritsen

W kolejnej powieści z serii opowiadającej o detektyw Jane Rizzoli i lekarce sądowej Maurze Isles, która stała się inspiracją dla emitowanego na antenie TNT serialu Partnerki, prowadzący śledztwo kobiecy duet będzie musiał zmierzyć się z bestialskim morderstwem producentki popularnych horrorów.

czytaj więcej
Tytuł
Jak zawsze
Autorstwa
Zygmunt Miłoszewski

 

Komedia ironiczno-romantyczna o parze, która dostała szansę przeżycia jeszcze raz swojej miłości. I o narodzie, który dostał szansę przeżycia jeszcze raz swojej historii. I o tym, co z tego wynikło

 

czytaj więcej
Tytuł
Exodus
Autorstwa
Łukasz Orbitowski

Wyobraź sobie, że w jednej chwili porzucasz wszystko: rodzinę, pracę, hobby, dom i kredyt. Nic nie potrafisz. Nic nie wiesz. Poza jednym – musisz uciekać przed siebie.

czytaj więcej