Nowości Książkowe

Tytuł
Tamte dni, tamte noce
Autorstwa
Andre Aciman

"Tamte dni, tamte noce" to historia nagłego i intensywnego romansu między dorastającym chłopcem a gościem jego rodziców w letnim domu we Włoszech. Obaj są zaskoczeni wzajemnym zauroczeniem i początkowo każdy z nich udaje obojętność.

czytaj więcej
Tytuł
Blask
Autorstwa
Eustachy Rylski

Pierwsza od pięciu lat powieść mistrza prozy.

czytaj więcej
Tytuł
Golden Hill
Autorstwa
Fransis Spufford

"Najlepsza XVIII-wieczna powieść od XVIII wieku."
Frances Stonor Saunders, BBC Radio 4 

czytaj więcej
Tytuł
Poświata
Autorstwa
Michale Chabon

Marzenia o locie na księżyc, trauma holokaustu, wynalazcy, Żydzi i naziści, niezwykła amerykańska rodzina oraz galeria niezapomnianych postaci.

czytaj więcej
Tytuł
Ulga
Autorstwa
Natalia Fiedorczuk

Powieść laureatki Paszportu Polityki

Pierwsza książka Natalii Fiedorczuk "Jak pokochać centra handlowe" była objawieniem literackim, "Ulga" będzie wstrząsem. Powieść jest jak huragan, który zbiera wszystko po drodze, zostawiając niepokojącą ciszę.

czytaj więcej
Tytuł
Geodezja w praktyce
Autorstwa
Patryk Kruszewski

Książka zawiera wiadomości z zakresu podstaw geodezji. Ponadto ujęto w niej pełny zakres aktualnych wiadomości teoretycznych i praktycznych niezbędnych w pracy geodety.

czytaj więcej
Tytuł
Sześciolatek w roli ucznia
Autorstwa
pod red. Małgorzaty Kwaśniewskiej i Joanny Lendzion

Choć znowelizowana ustawa oświatowa rodzicom sześciolatków pozostawia do wyboru przedszkole lub szkołę, nie ulega wątpliwości, że część z nich wybierze to drugie rozwiązanie. Czy wobec tego szkoła i nauczyciele są w pełni gotowi na przyjęcie o rok młodszych uczniów?

czytaj więcej
Tytuł
Prawo wojskowe
Autorstwa
redakcja naukowa Waldemar Kitler, Dariusz Nowak, Marta Stepnowska ; autorzy Katarzyna Badźmirowska-Masłowska, Agnieszka Brzostek, Ewa Ciepierska, Katarzyna Chałubińska-Jentkiewicz, Sławomir Chomoncik, Jarosław Duś, Kazimierz Holiczko, Mariusz Antoni Kamiński, Waldemar Kitler, Malwina Kołodziejczak, Grzegorz Lewandowski, Piotr Milik, Dariusz Nowak, Monika Nowikowska, Małgorzata Polkowska, Tomasz Połuch, Filip Radoniewicz, Marta Stepnowska, Joanna Taczkowska-Olszewska, Marzena Toumi

Publikacja jest pierwszym na rynku opracowaniem kompleksowo omawiającym zagadnienia prawa wojskowego. Autorzy w sposób czytelny ukazują odrębności poszczególnych instytucji prawa wojskowego na tle powszechnego systemu prawa.
W opracowaniu przedstawiono m.in.:

czytaj więcej
Tytuł
Jacyś złośliwi bogowie zakpili z nas okrutnie : korespondencja 1955-1996
Autorstwa
Wisława Szymborska, Zbigniew Herbert ; opracowanie edytorskie Ryszard Krynicki

„Wisełka” i „Kochany Zbyszek” – niezwykły zapis przyjaźni dwojga wybitnych poetów.

czytaj więcej
Tytuł
Formułowanie strategii przedsiębiorstwa : klasyka
Autorstwa
Wojciech Nasierowski

Książka jest podręcznikiem do studiowania zarządzania strategicznego oraz materiałem dla praktyków, którzy uczestniczą w zarządzaniu strategicznym przedsiębiorstwa.

czytaj więcej