Nowości Książkowe

Tytuł
Rozważna czy romantyczna?
Autorstwa
Anna Karpińska

Natalia jest mamą małego Krzysia i redaktorką w gdańskim wydawnictwie. Od wielu lat próbuje ułożyć sobie życie, ale dopiero teraz, u boku ukochanego Bruna, czuje, że szczęście jest na wyciągnięcie ręki.

czytaj więcej
Tytuł
Drwale
Autorstwa
Annie Proulx

Annie Proulx, zdobywczyni Nagrody Pulitzera oraz National Book Award, autorka Kronik portowych i Tajemnicy Brokeback Mountain, napisała opus magnum: zachwycająco dramatyczną powieść o zagładzie środowiska. 

czytaj więcej
Tytuł
Głos ziemi
Autorstwa
Bernard Werber

Siedmiu graczy, siedem wizji przyszłości. Celem każdego jest zdobyć przewagę. A gdyby tak ósmy gracz zburzył dotychczasowy porządek? Ziemia nie powiedziała jeszcze swojego ostatniego słowa...

czytaj więcej
Tytuł
Czym jest człowiek
Autorstwa
David Szalay

Wspaniały tom opowiadań, nominowany do Nagrody Bookera, będący zbiorowym portretem współczesnych mężczyzn.

czytaj więcej
Tytuł
Poza granicą lodu
Autorstwa
Douglas Preston, Lincoln Child

Zaczyna się najnowsza, najbardziej niebezpieczna, być może kluczowa w życiu Gideona Crew misja. Jeśli zawiedzie, może to oznaczać zagładę całej ludzkości.

czytaj więcej
Tytuł
Dlaczego wszechświat nie jest z gumy
Autorstwa
Harald Lesch ; przekład Krzysztof Rejmer

Oto fascynująca książka o fizyce, kosmosie i odkryciu, które potwierdziło ogólną teorię względności Einsteina i zostało uhonorowane Nagrodą Nobla. Czekaliśmy na to aż 100 lat!

czytaj więcej
Tytuł
Ostatnie dni Hitlera
Autorstwa
Michael A. Musmanno ; przekład Maciej Nowak-Kreyer

Michael Angelo Musmanno w maju 1945 jako adiutant generała Marka W. Clarka był obecny przy kapitulacji Niemiec. Zaraz po zakończeniu działań wojennych rozpoczął poszukiwania naocznych świadków ostatnich dni Hitlera. Przesłuchał dwieście osób.

czytaj więcej
Tytuł
Ufność : przeżywaj swoje życie otwarcie i spontanicznie
Autorstwa
Osho ; przełożyła Bogusława Jurkevich

Kto w naszych czasach wciąż jeszcze ufa ideologiom, religiom, politykom czy wartościom moralnym przekazywanym przez pokolenia? Zdajemy sobie sprawę z tego, że ufność stawia nas często w roli osoby bezbronnej, naiwnej, łatwej do wykorzystania.

czytaj więcej
Tytuł
Czarna księga sanacji
Autorstwa
Sławomir Suchodolski

Mottem książki są słowa Stefana Kisielewskiego mówiące, że "nic tak nie gorszy jak prawda".

czytaj więcej
Tytuł
Zdrowie i odporność
Autorstwa
Zbigniew T. Nowak

Wcale nie musisz wydawać pieniędzy na drogie – często reklamowane środki lecznicze, nie musisz uprawiać w domu lub ogródku ziół czy posiadać, wydawałoby się, tajemną wiedzę zielarską.

czytaj więcej