#BĘDZIECZYTANE EŁK FESTIWAL

11.05.2018
#BĘDZIECZYTANE EŁK FESTIWAL

Tematem przewodnim festiwalu jest literatura, dlatego do udziału w tym wydarzeniu zaprosiliśmy znanych, cenionych i lubianych pisarzy, m.in.: Jakuba Żulczyka, Adama Wajraka, Marcina Mellera,  Katarzynę Puzyńską, Krzysztofa Środę. Do grona pisarzy, którzy wystąpią na festiwalu, dołączają Michał Rusinek, Arno Surmiński oraz Artur Becker.

Zadbaliśmy również o tych, który lubią dobrą polską muzykę. Wieczorami usłyszycie koncerty takich zespołów jak: Andrzej Stasiuk & Haydamaky i Arek Jakubik. 
 

KATARZYNA NOSOWSKA i PABLOPAVO NA #BĘDZIECZYTANE EŁK FESTIWAL

KATARZYNA NOSOWSKA - kłopotliwe jest przedstawianie Katarzyny Nosowskiej w kilku zdaniach, bo to Artystka, która musi wynajmować sporych rozmiarów magazyn, by pomieścić wszystkie statuetki i dyplomy dla najlepszej polskiej wokalistki i autorki tekstów. Jak to możliwe, że tak skromna, unikająca tłumów dziewczyna zdominowała naszą scenę muzyczną? Odpowiedź jest prosta: talent i pracowitość. Gdy tylko Hey ma wolne, Nosowska solo – choć zawsze ze znakomitymi partnerami penetruje krainy, w które z macierzystym zespołem się nie zapuszcza. Artystka pracuje nad swoim kolejnym solowym albumem. Część nowego materiału będzie można usłyszeć już na letnich koncertach.

PABLOPAVO – kronikarz dnia intymnie codziennego, obserwator wielkomiejskich zakamarków (ulic i dusz). – Tak naprawdę ja się zajmuję zapisywaniem przemijania, na tym polega moja robota – wyznał w jednym z wywiadów Pablopavo. I tak jak wyostrzony ma zmysł obserwacji, tak ma niespokojnego ducha twórczego. Udziela się w kilku przedsięwzięciach i wyzwaniach naraz: współtworzy zespół Vavamuffin, nagrywa solowe płyty, działa w trio Pablopavo, Iwanek, Praczas, można go też usłyszeć na gościnnych występach, m.in. na afrobeatowej płycie Mamadou Dioufa czy na albumie poświęconym Dylanowi „Dylan.pl”. Z grupą Ludziki wydał doskonałą płytę „Ladinola” i z nią właśnie wystąpi na naszym festiwalu.

 

Nie zapominamy też o najmłodszych festiwalowiczach. W specjalnej strefie „Książka dla dzieci” dzieci będą mogły spędzić czas na spotkaniach, warsztatach i zabawach. Gościem specjalnym będzie m.in. Adam Wajrak, który odpowie na wszystkie nurtujące dzieci pytania.

 

KINO FESTIWALOWE „Perła”

Dodatkowo na terenie festiwalu po licznych spotkaniach literackich i po wieczornych koncertach  Co Jest Grane 24 i Gutek Film zapraszają miłośników kina o tematyce literackiej. Widzowie będą mogli obejrzeć np. „Porwanie Michela Houellebecqa”  czy „Wielkie nadzieje”.
 

Bilety w przedsprzedaży 35 zł (45 zł w dniu imprezy), karnety w przedsprzedaży 59 zł (69 zł w dniu imprezy). Dla dzieci do 12. roku i seniorów powyżej 65. roku życia wstęp wolny.
 

TARGOWISKO KSIĄŻEK

Poza strefą festiwalu, na promenadzie w Ełku, odbędzie się targowisko książek (wstęp wolny). Targowisko będzie czynne w sobotę i niedzielę 28 i 29 lipca w godzinach 10-16.
 

Ruiny zamku krzyżackiego w Ełku

28-29 lipca 2018
 

Więcej informacji www.bedzieczytane.pl

Kontakt z organizatorem i akredytacje: bedzieczytane@agora.pl

Organizator: AGORA SA

Współorganizatorzy: Miasto Ełk oraz Ełckie Centrum Kultury

Data wydarzenia
Od 28.07.2018 (sobota), 08:00 do 29.07.2018 (niedziela), 00:00