Narodowe czytanie 2018 - Zespół Piramidy & Krzysztof Tyniec

14.08.2018
Narodowe czytanie 2018 - Zespół Piramidy & Krzysztof Tyniec

PIRAMIDY: MICKIEWICZ UNPLUGGED

- to akustyczny koncert składający się z tekstów Adama Mickiewicza, które zostały tak dobrane, by zabrzmieć bardzo współcześnie. PIRAMIDY pokazują Mickiewicza nie jako poetę, który jest tylko wieszczem, symbolem, pomnikiem i autorem „Pana Tadeusza”, ale jako kogoś kto potrafił pisać o miłości, o normalnym życiu, o tym co nas spotyka, zaskakuje i o tym wszystkim, co pozostało aktualne po dzień dzisiejszy. Jest czasem wesoło i humorystycznie, czasem nostalgicznie, czasem do wspólnego pośpiewania z publicznością, czasami tanecznie, czasem nawet wzruszająco. Ten koncert z pewnością spodoba się każdemu i na długo zostanie w pamięci.

Zespół PIRAMIDY zagra w składzie:

Piotr Kajetan Matczuk – gitara, instrumenty klawiszowe, śpiew

Dawid Lipka – trąbka, śpiew

Artur Chyb – gitara, banjo, śpiew

Tomasz Imienowski – bas, śpiew

Tomasz Paszko – perkusja, cajon, śpiew

W koncercie Mickiewicz Unplugged zabrzmi kilkanaście najbardziej znanych wierszy Adama Mickiewicza, jak np. „Do M***”, „Sen”, „Przed wichrami i szronem”, „Dwa słowa”, „Romantyczność”, „Nieznajomej – dalekiej”, „Zaloty”, „Stepy akermańskie”, „Pchła i rabin” i wiele innych.
 

PIRAMIDY – formacja powstała w 2009 roku w Gdańsku, nazwana od jednego z wierszy Juliusza Słowackiego pt. „Rozmowa z piramidami”. Oprócz koncertów w Polsce, PIRAMIDY odwiedziły większość krajów Europy koncertując dla Polonii zagranicznych, najważniejsze koncerty odbyły się m.in. wspólnie z Budką Suflera w ich pożegnalnej trasie w Fontanehaus w Berlinie, a także: w Columbiahalle, w Kolonii, w Monachium, w Hannoverze, w Luksemburgu, w Hadze w Holandii, w Genewie w Szwajcarii w Stałym Przedstawicielstwie ONZ, w Zurichu, na Litwie i wielu innych miejscach. Co ciekawe prapremiera ich autorskiej płyty „Rok wojny” odbyła się w Brunssum przy granicy holendersko – niemieckiej, w bazie wojskowej NATO dla kadry żołnierzy dowodzących misją w Afganistanie. PIRAMIDY to formacja znana także z bardzo różnych stylów muzycznych i różnych projektów – w tym teatralnych i filmowych, zespół często akompaniuje polskim aktorom, współpracuje z wytwórniami filmowymi oraz układa muzykę do słuchowisk i audiobooków. W dorobku zespołu znaleźć można pięć autorskich płyt, jak też kilka płyt skomponowanych i napisanych dla innych wykonawców, m.in. dla aktora Krzysztofa Tyńca.

KRZYSZTOF TYNIEC
Charakterystyczny polski aktor filmowy, teatralny i estradowy, znany z wieloletnich występów w telewizyjnym „Kabarecie Olgi Lipińskiej”, bogatego dorobku z zakresu dubbingu i konferansjerki, a ostatnio – ze zwycięstwa w popularnym programie rozrywkowym „Taniec z gwiazdami”. Pamiętny „Pan Fasola” z muzycznego programu dla młodych widzów. (źródło: https://film.wp.pl/krzysztof-tyniec-6031938888688769c)

Kontakt z działem
Data wydarzenia
08.09.2018 (sobota), Od 18:00 do 20:00