Pakistan cz. 2 na szlaku w górach hindukusz

11.02.2020
Pakistan cz. 2 na szlaku w górach hindukusz

Wyjazd, o którym chciałabym opowiedzieć tym razem  odbył się w 2018 roku. Pojechaliśmy tam tylko w cztery osoby i wszystko organizowaliśmy samodzielnie.

Odbyliśmy wtedy  trekking w  górach Hindukusz leżących w północno - zachodniej części Pakistanu.

Już sama nazwa tych gór brzmi przecież niesamowicie tajemniczo, intryguje i obiecuje niezwykłe przygody...

Chciałabym więc tym razem zaprosić w rejon, gdzie wciąż zapuszcza się niewielu turystów. Zanim tam jednak dotrzemy to: przejedziemy słynną Karakorum High Way, odwiedzimy Gilgit, weźmiemy udział w uroczystym otwarciu hotelu znajdującego się niemalże u podnóża tych gór ... W samych górach natomiast będziemy wędrować niespiesznie, chłonąć widoki, zachwycać się, popijać herbatę z miejscowymi ludźmi, tańczyć na wysokości 4100 m n.p.m., uczyć się miejscowych języków: urdu i buroshaskiego. W drodze do Chitrala, miejscowości położonej w pobliżu granicy z Afganistanem, przejedziemy przez przełęcz Shandur (3700 m n.p.m.), gdzie zobaczymy położone najwyżej na świecie boisko do gry w Polo. W samym Chitralu będziemy natomiast podziwiać wznoszący się dumnie nad miastem Tiricz Mir (7706 m n.p.m.), najwyższy szczyt gór Hindukusz. Na koniec odwiedzimy jedną ze schowanych głęboko w dolinie wiosek Kalaszy - chyba już ostatniego ludu wierzącego w wielu bogów pogańskich.

Wszędzie zaś doznamy niesamowitej gościnności i serdeczności ludzi, bo Hindukusz to region gdzie naprawdę dzieją się cuda!

 

A jeśli komuś będzie jeszcze mało tych opowieści, to proponuję moją świeżo wydaną książkę. Jest to całkiem długa opowieść z  wyjazdu, zawierająca mnóstwo kolorowych fotografii.

 

Wstęp wolny

Kontakt z działem
Data wydarzenia
20.02.2020 (czwartek), Od 18:00 do 20:00