>
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

Wykaz gier planszowych

 

7 CUDÓW ŚWIATA

Kategoria: Gry strategiczne

Zostań przy wódcą jednego z siedmiu wielkich miast świata antycznego. Zbieraj surowce ze swoich ziem, weź udział w odwiecznym wyścigu cywilizacyjnym, nawiąż kontakty handlowe i stwórz militarną potęgę. Pozostaw ślad na kartach historii budując cud architektury, który przetrwa wieki!

Gra w 7 cudów toczy się przez trzy wieki. W każdym wieku gracze otrzymują siedem kart z konkretnej talii. Wybierają jedną z kart, a pozostałe przekazują sąsiednim graczom. Gracze pokazują swoje karty jednocześnie (płacąc lub uzyskując surowce albo wchodząc w interakcję z innymi graczami na różne sposoby). Każdy z graczy wybiera następną kartę z talii którą wcześniej przekazali i proces zaczyna się od nowa, dopóki każdy z graczy nie odkryje po sześć kart z danego wieku. Po upływie trzech wieków gra się kończy.

Wiek graczy: od 10 lat, Liczba graczy: 2 - 7 os., Czas gry: 40 - 60 minut

7 CUDÓW ŚWIATA: POJEDYNEK

Kategoria: Gry strategiczne, Gry dla 2 osób

Poprowadź swoją cywilizację ku świetności, dbając o jej rozwój militarny i naukowy oraz konstruując niezwykłe Budowle i Cuda. 7 Cudów Świata: Pojedynek to gra dla 2 graczy, która wykorzystuje niektóre z głównych założeń bestselleru 7 Cudów Świata, ale oferuje również nowe wyzwania, specjalnie dopasowane do gry dwuosobowej. W tej grze istnieją 3 drogi do zwycięstwa: dominacja militarna, dominacja naukowa, zwycięstwo cywilne.

Gra wprowadza nowatorski sposób dobierania kart, przed grą - układamy je według podanego wzoru, a dobierać wolno nam tylko te, które nie są przykrywane przez inne karty. Wybierając jedną z nich, odkrywamy kolejne, czyniąc je dostępnymi dla mojego przeciwnika, co podczas gry prowadzi do trudnych wyborów i dylematów.

7 Cudów Świata: Pojedynek to dwuosobowa gra o prostej mechanice, która oferuje graczom bardzo wiele ciekawych wyborów, jednocześnie posiadając kilka dróg wiodących do zwycięstwa..

Wiek graczy:: od 10 lat, Liczba graczy: 2 os., Czas gry: ok. 30 minut

7 CUDÓW ŚWIATA: MIASTA

Dodatek do 7 Cudów Świata

Zawiera opcjonalne zasady gry zespołowej. Oferuje także nowy typ kart (czarne, reprezentujące pozostałości miast), nowe karty starych typów (dwa nowe cuda: Petra i Bizancjum, nową gildię i lidera powiązanego z czarnymi kartami).
Dodatek ten jest dużo bardziej agresywny i wprowadza silną interakcję między graczami, którzy ciągle starają się zebrać więcej punktów niż przeciwnicy.
Dzięki zasadom gry drużynowej do jednej partii może zasiąść aż osiem osób. Członkowie jednej drużyny siedzą obok siebie i wybierają karty, które przyniosą korzyść im obojgu.

Wiek graczy:: od 10 lat, Liczba graczy: 2 os., Czas gry: ok. 30 minut

7 CUDÓW ŚWIATA : LIDERZY

Dodatek do gry 7 Cudów Świata

Liderzy to dodatek składający się z 40 kart, zawierających 4 nowe gildie oraz 36 nowych, białych kart "Liderów". Na początku gry, każdy z graczy bierze do ręki 4 liderów i może zagrać po jednym na początku każdej z trzech epok.
W przeciwieństwie do pozostałych kart, zagranie lidera wymaga wydania pieniędzy (nie surowców).
Dodatek wprowadza również nowy Cud Świata - starożytne miasto Rzym - oraz zawiera kilka pomocnych żetonów złota o nominale 6. 

GALAXY of TRIAN DELUXE

Kategoria: Gry strategiczne

Pokojowe istoty rasy Trian to najpotężniejsza cywilizacja znana w tej galaktyce, budząca podziw i szacunek innych ras. Starożytni wędrowcy, szerzący wiedzę i technologie we wszystkich zakątkach galaktyki. Ta nomadyczna rasa kolejny raz wyrusza w podróż, kontynuując swą odwieczną misję. Potężna armada opuszcza dotąd zajmowany i technologicznie zaawansowany obszar galaktyki, pozostawiając za sobą wszystko, co stworzyli i co pomogło w rozpoczęciu kolejnego etapu odwiecznej tułaczki…

Dotąd nie osiągalny i nietykalny fragment galaktyki, to teraz łatwy cel. Opustoszały i bezbronny, staje otworem dla obcych cywilizacji. Rasy które dotąd nie ośmieliły się wkroczyć na te obszary zaczynają powolną i niebezpieczną eksplorację kolejnych sektorów Galaktyki Trian.

Wiek graczy:: od 10 lat, Liczba graczy: 2 - 4 os., Czas gry: ok. 45 minut

MR JACK in NEW YORK

Kategoria: Gry przygodowe

Londyn - 19 listopada 1888

Tajemnica śledztwa w sprawie Mr. Jack'a nadal pozostaje nierozwiązana. W ramach policyjnego dochodzenia zostaje aresztowany lekarz - szarlatan: Francis J. Tumblety, a następnie zwolniony za kaucją. Podejrzany wykorzystuje nadarzającą się okazję i ucieka do Stanów Zjednoczonych.

Nowy Jork - Manhattan - Styczeń 1889

Nowojorska policja zaalarmowana przez śledczych z Londynu rzuca się w pogoń za podejrzanym. Różni świadkowie potwierdzają jego obecnośćna Manhattanie, a popełnione zbrodnie mają podobne "modus operandi" jak te popełnione w Londynie. Policja Nowego Jorku apeluje do najbardziej szanowanych obywateli miasta o pomoc w śledztwie.

Czy Mr. Jack to naprawdę Tumblety? Jeśli nie, to pod jaką tożsamością się ukrywa? Stawka w tej grze jest wysoka.

Wiek graczy: od 14 lat, Liczba graczy: 2 os., Czas gry: ok. 30 minut

OSADNICY Z CATANU

Kategoria: Gry rodzinne

 Catan … dziewicza wyspa, którą odkryliście razem z przyjaciółmi. Jesteście jej pierwszymi mieszkańcami. Zakładacie najpierw osady i budujecie pierwsze drogi. Wymieniacie się surowcami, rozwijacie osady do miast. Czasami brakuje wam gliny, innym razem rudy. Handel otwiera nowe możliwości dla was, ale także dla waszych rywali. Po pewnym czasie na wyspie zaczyna brakować miejsca – wtedy też rozpoczyna się walka o ziemię, surowce i władzę. W końcu jasnym będzie to, że tylko jeden z graczy może być władcą Catanu. Kto będzie najlepszym z osadników? Podejmij rzucone wyzwanie!

Zostań władcą Catanu!

Wiek graczy: od 10 lat, Liczba graczy: 3 - 4 os., Czas gry: ok. 45 - 60 minut

CATAN MIASTA I RYCERZE

Rozszerzenie do Osadników z Catanu

Catan rośnie w siłę! Wraz z rozkwitem handlu, na wyspę zawitał dobrobyt. Jednakże takie bogactwo przyciąga również uwagę barbarzyńców.

Kto obroni miasta przed okrutnym najeźdźcą? Zbliżającemu się zagrożeniu czoła stawią rycerze, którzy połączonymi siłami będą bronić swego domu.

Biada miastom, jeśli rycerze polegną!!!

Dodatek „Miasta i Rycerze“ oferuje wiele nowych możliwości doświadczonym Catańczykom. Bardziej złożone zasady łączą się z wydłużeniem czasu gry.

Jednak dreszcz emocji podczas rozgrywki z nawiązką wynagrodzi graczom ich trud.

Wiek graczy: od 10 lat, Liczba graczy: 3 - 4 os., Czas gry: ok. 45 - 60 minut

ROBINSON CROSOE PRZYGODA NA PRZEKLĘTEJ WYSPIE

Kategoria: Gry kooperacyjne

Robinson Crusoe: to nowa wielka gra Portalu. Tym razem porywamy was na bezludną wyspę i rzucamy w wir niezwyklych przygód, które przytrafią się grupie rozbitków! Będziecie budować szalas, palisadę, bronie, będziecie tworzyć przedmioty, będziecie starać się robić co w waszej mocy, by… by przetrwać. Będziecie szukać pożywienia, walczyć z bestiami, chronić się przed złą pogodą… Wciel się w rolę jednego z czterech członków załogi statku (kucharza, stolarza, odkrywcy lub żołnierza) i staw oko przygodzie. Użyj zdolności, by pomóc kompanom, przedyskutuj plan działania i wciel go w życie! Szukajcie skarbów. Odkrywajcie tajemnice wyspy. Realizujcie cele jednego z sześciu pasjonujących scenariuszy. Zacznijcie od budowy i podpalenia stosu drewna, by wezwać pomoc, a następnie przejdźcie do kolejnych przygód.

Zostańcie egzorcystami na przeklętej wyspie. Zostańcie łowcami skarbów na wyspie wulkanów. Wcielcie się w rolę ratowników i uratujcie piękną damę, która utknęła na samotnej skale daleko od brzegu… Daj się porwać przygodzie! Robinson Crusoe: Adventure on the Cursed Island to wspaniała gra kooperacyjna, która ożywia młodzieńcze marzenia, rozpala wspomnienia z lektury powieści Juliusza Verne’a czy Daniela Defoe.

Proste reguły wspaniale komponują się z pasjonującym tematem i porywają was ku wspaniałej przygodzie.

Wiek graczy: od 10 lat, Liczba graczy: 1 - 4 os., Czas gry: ok. 75 - 120 minut

WIEDŹMIN GRA PRZYGODOWA

Kategoria: Gry przygodowe

Planszowa gra przygodowa osadzona w mrocznym świecie fantasy, w której o życiu lub śmierci potrafi zadecydować garść złota, a krwiożercze potwory tylko czekają na dogodny moment, aby zatopić w graczach swoje szpony.

Stawiając czoła wszechobecnemu złu, czwórka bohaterskich postaci wyrusza w niezapomnianą przygodę - ich celem jest odkrycie prawdy stojącej za dziwnymi i tajemniczymi wydarzeniami, mającymi miejsce na Kontynencie

Wiek graczy: od 16 lat, Liczba graczy: 2 - 4 os., Czas gry: ok. 120 minut

WIKINGOWIE WOJOWNICY PÓŁNOCY

Kategoria: Gry strategiczne

W grze Wikingowie: Wojownicy Północy gracze wcielają się w Jarlów wikingów, którzy walczą o władzę nad Północą i koronę Konunga. Władzę zdobędzie ten, który jako pierwszy złupi wszystkie wsie i przywiezie z nich córki thanów do swojego portu, jako symbol uznania jego praw do korony. W międzyczasie Jarlowie będą walczyć z bestią morską i napadać się wzajemnie wśród wzburzonych fal północnego morza. Ten, który wykaże się największym sprytem, wolą walki, i któremu będą sprzyjać Bogowie, wyprawi wielką ucztę i zostanie Konungiem Północy.

Rozgrywka toczy się przy użyciu sugestywnych figurek drakkarów i potwora morskiego na planszy przedstawiającej morze otoczone fjordami.

Gracze mają do dyspozycji karty, które pozwalają im żeglować swoimi okrętami, wpędzać innych w kłopoty i kompletować skład swojej załogi, która znacząco poszerza możliwości gracza.

Wiek graczy: od 14 lat, Liczba graczy: 3 - 4 os., Czas gry: ok. 60 minut

WSIĄŚĆ DO POCIĄGU: USA

Kategoria: Gry rodzinne

2. października 1900 roku. 28 lat wcześniej londyński ekscentryk Fileas Fogg wygrał swój słynny zakład o podróż w 80 dni dookoła świata. Teraz, u progu nowego wieku nadszedł czas na nową "niewiarygodną podróż". Starzy przyjaciele, którzy zebrali się by uczcić wygraną Fogga podejmują nowe wyzwanie.

Stawka - 1 milion dolarów - zwycięzca bierze wszystko. Cel: kto może odwiedzić koleją najwięcej miast w Ameryce Północnej, w 7 dni! Przygoda rozpoczyna się już teraz... Gra wymaga strategii i taktycznego myślenia, które pozwoli jak najkorzystniej zrealizować swoje zadania, zablokować przeciwników i przechwycić najlepsze trasy. Jednocześnie ma bardzo proste zasady, które można wyjaśnić w ciągu kilku minut!

Wsiąść do Pociągu: USA jest szczególnie polecana osobom, które rozpoczynają swoją przygodę z grami planszowymi, co nie znaczy jednak, że nie stanowi wyzwania także dla wyrafinowanych amatorów tej rozrywki. To gra dla każdego - mogą się w nią bawić już kilkuletnie dzieci jak i dorośli ludzie. Udane połączenie elementów strategii i szczęścia pozwala na wygraną nawet początkującym.

Wiek graczy: od 8 lat, Liczba graczy: 2 - 5 os., Czas gry: ok. 45 minut

WSIĄŚĆ DO POCIĄGU : EUROPA

Kategoria: Gry rodzinne

Od urwistych wzgórz Edynburga po słoneczne nabrzeża Stambułu, z dusznych alej Pampeluny do wietrznego Berlina - Wsiąść do pociągu: Europa zabierze cię w wielką podróż przez wielkie miasta Starego Kontynentu u progu zeszłego stulecia. Czy odważysz się przebyć mroczne tunele Szwajcarii? Wsiądziesz na pokład promu przemierzającego Morze Czarne? Wzniesiesz dumne dworce w stolicach imperiów? Następne posunięcie może uczynić cię największym magnatem kolejowym Europy! Pakuj walizki, wołaj bagażowego i wsiądź do pociągu!

Wsiąść do pociągu: Europa to druga część niezmiernie popularnej serii o wielkiej, kolejowej przygodzie. Gracze zbierają karty przedstawiające wagony i używają ich by budować dworce, pokonywać tunele, wsiadać na promy i zajmować trasy kolejowe jak Europa długa i szeroka.

Wsiąść do pociągu: Europa to gra prosta i elegancka, której można nauczyć się w 5 minut. Zapewni dobrą zabawę całej rodzinie, spodoba się też doświadczonym graczom.

Wiek graczy: od 8 lat, Liczba graczy: 2 - 5 os., Czas gry: ok. 60 - 90 minut

WSIĄŚĆ DO POCIĄGU - EUROPA 1912

Dodatek do Wsiąść do Pociągu: Europa.

Kategoria: Gry rodzinne

Dodatek Europa 1912 zawiera 101 biletów - 46 biletów z podstawowej wersji gry oraz 55 zupełnie nowych. Pozwala to na rozegranie gry w jednym z trzech trybów - Rozszerzona Europa (19 nowych zwykłych tras, które należy dodać do podstawowego zestawu), Mega Europa (wszystkie nowe i stare bilety) oraz Metropolie Europy (nie używające długich tras, a specjalne bilety Metropolii).

Dodatek wprowadza także magazyny i zajezdnie - nowe zasady i elementy, które można wykorzystać na dowolnej mapie z serii Ticket to Ride. Każdy gracz otrzymuje planszę magazynu, która podczas gry będzie gromadzić losowe karty wagonów (zakryte). Ustawia także na planszy w jednym z miast swoją zajezdnię. W momencie gdy którykolwiek z graczy doprowadzi do miasta z zajezdnią dowolnego gracza jedną ze swoich tras może zabrać karty z jego Magazynu. Zasady te wydatnie przyspieszają rozgrywkę, czyniąc ją jeszcze bardziej emocjonującą.

Wiek graczy: od 8 lat, Liczba graczy: 2 - 5 os., Czas gry: ok. 45 minut

TALISMAN : MAGIA I MIECZ

Kategoria: Gry przygodowe

Wyprawa do krainy smoków i magii!

W tej pełnej przygód grze wyruszysz na niebezpieczną wyprawę po największy skarb, legendarną Koronę Władzy. Wcielisz się w wojownika, kapłana, czarnoksiężnika lub jednego z pozostałych jedenastu bohaterów władających magią lub mieczem.

Droga do korony jest jednak zdradziecka. Według podań, w krainie leżącej za Tajemnymi Wrotami ochroni cię tylko legendarny Talizman. Odnalezienie takiego artefaktu to nie lada wyczyn: na każdym kroku będą cię prześladować potwory, pułapki i złowroga magia.

Zbierz w sobie odwagę! Będzie ci potrzebna, jeśli chcesz pokonać wrogów, zagarnąć koronę i wypełnić swoje przeznaczenie!

Wiek graczy: od 12 lat, Liczba graczy: 2 - 6 os., Czas gry: ok. 120 - 180 minut

KOLEJKA

Kategoria: Gry rodzinne

Czy masz odwagę zmierzyć się z rzeczywistością lat osiemdziesiątych?

Kolejka jest grą planszową opowiadającą o realiach życia codziennego w latach schyłkowego komunizmu w Polsce. Zadanie graczy wydaje się proste – muszą wysłać swoją rodzinę do sklepów na planszy i kupić wszystkie towary z listy zakupów. Problem polega jednak na tym, że półki w pięciu osiedlowych sklepach są puste. W tej realistycznej grze planszowej trzeba nieźle „kombinować”, żeby zdobyć upragniony towar. Stań razem z rodziną w ogonku przed sklepem i przeżyj prawdziwe kolejkowe emocje!

Wiek graczy: od 12 lat, Liczba graczy: 2 - 5 os., Czas gry: ok. 60 minut

Ogonek ( dodatek do Kolejki)

Kategoria: Gry rodzinne

Ogonek wprowadza do gry nowe kolejkowe emocje. Dzięki rozszerzeniu dla szóstego gracza będzie mogli zmierzyć się z rzeczywistością lat osiemdziesiątych w jeszcze większym gronie. Codzienne doniesienia „Trybuny Ludu” spowodują zaskakujące zmiany sytuacji na planszy. Zakupiona w sklepie monopolowym „waluta zastępcza” ożywi wymianę na bazarze i pozwoli zyskać sympatię spekulantów.

Jeśli wrażeń będzie zbyt mało – karty pola do popisu pozwolą na wprowadzenie do gry własnych wydarzeń i kolejkowych forteli.

Wiek graczy: od 12 lat, Liczba graczy: 2 - 6 os.

CARCASSONNE

Kategoria: Gry rodzinne

Gra o zamkach, miastach i rycerzach. Usiądź z przyjaciółmi przy stole i wspólnie zacznijcie budować z niewielkich

żetonów łąki, twierdze, całe miasta i drogi, rywalizując między sobą o przejęcie kontroli nad co bardziej atrakcyjnymi lokacjami. Sprytne zagranie może pozbawić rywala możliwości ukończenia ogromnego miasta lub pozwoli Ci przejąć kontrolę nad wielką łąką. Carcassonne zawsze sprawiało imponujące wrażenie przyciągając turystów. Targi, domy oraz ulice uczyniły wspaniałą atrakcję dla przybyłych turystów. Teraz ty masz szansę zbudować własne Carcassonne!!! Gracze budują mury, wieże, zakładają targi i przydzielają poddanych w standardowy sposób.

Wiek graczy: od 8 lat, Liczba graczy: 2 - 5 os., Czas gry: ok. 30 - 45 minut

CARCASSONNE - KUPCY I BUDOWNICZOWIE (dodatek)

Kategoria: Gry rodzinne

Ten dodatek przenosi graczy w zupełnie nowy wymiar rozrywki. Kupcy mogą zarabiać dla graczy punkty, budowniczowie zaś umożliwiają układanie graczom dodatkowych żetonów, dzięki czemu miasta i drogi rozrastają się znacznie szybciej. Prawidłowo ustawiona świnka pozwala podwoić przychód uzyskany z farmy. W pudełku znajduje się również wykonana z tkaniny torba, w której można przechowywać żetony gry. Dzięki temu łatwiej je przemieszać i wyciągać losowy żeton w czasie gry.

Wiek graczy: od 8 lat, Liczba graczy: 2 - 5 os., Czas gry: ok. 30 - 45 minut

CARCASSONNE : Karczmy i katedry (dodatek)

Kategoria: Gry rodzinne

Dodatek Carcassonne wprowadza do gry nowe elementy, co czyni ją jeszcze ciekawszą. Dodatkowo umożliwia on grę w 6 osób.

  • Katedra zwiększa wartość miasta, a Karczma podawaja wartość drogi

  • Do dyspozycji graczy są duże pionki o większym "znaczeniu" przy rozstrzyganiu konfliktów

  • Gra zawiera dodatkowy zestaw pionków, tak aby można było grać w 6 osób

  • Dodatkowe żetony ułatwiające liczenie punktów

    Wiek graczy: od 8 lat, Liczba graczy: 2 - 5 os., Czas gry: ok. 30 - 45 minut

CARCASSONNE : KSIĘŻNICZKA I SMOK (dodatek)

Kategoria: Gry rodzinne

Księżniczka i Smok to 3 rozszerzenie, wprowadzające do Carcassonne elementy fantasy.

Ziemie wokół miasta zostają nawiedzone przez potężnego smoka oraz pomocne wróżki, w miastach pojawiają się kapryśne księżniczki, a wieśniacy, w obawie

przed smokiem, zaczynają drążyć podziemne tunele.

Rozszerzenie posiada kilka nowych zasad, nowe pionki (księżniczki i smoka) oraz

30 nowych żetonów, w tym wulkany czy magiczne portale.

Wiek graczy: od 8 lat, Liczba graczy: 2 - 5 os., Czas gry: ok. 30 - 45 minut

BATTLESTAR  GALACTICA

Kategoria: Gry kooperacyjne

Kiedy Cyloni zaatakowali Kolonie, sponiewierane resztki ludzkiej rasy zostały zmuszone do ucieczki. Teraz nieustannie poszukują kolejnych drogowskazów prowadzących ku Ziemi. Z zewnątrz grozi im cyloński atak, od wewnątrz rozrywają je zdrady i kryzysy. Jeśli ludzkość ma mieć jakiekolwiek szanse na przetrwanie, musi działać razem... ale jak może to zrobić, kiedy każdy z ludzi może się okazać cylońskim agentem?

Gra planszowa Battlestar Galactica to emocjonująca gra pełna nieufności, intryg i walki o przetrwanie, która została oparta na popularnym, epickim serialu o tej samej nazwie. Podczas rozgrywki gracze wcielą się w role swoich ulubionych postaci: mogą służyć ludzkości jako Admirał Floty Kolonialnej, Prezydent Kolonii lub narwany as przestrzeni. Aby przetrwać, ludzka rasa będzie potrzebować ich wszystkich... o ile oczywiście nie będą Cylonami.

Wiek graczy: od 10 lat, Liczba graczy: 3 - 6 os., Czas gry: ok. 120 min.

D O B B L E

Kategoria: Gry imprezowe, Gry również dla 2 osób

Dobble są grą na spostrzegawczość, refleks i percepcję, w której gracze ścigają się, by jak najszybciej odnaleźć na dwóch kartach takie same obrazki. Aby utrudnić zabawę mogą one być odwrócone i mieć inne rozmiary. Same karty są okrągłe i pełne kolorowych ilustracji roślin, postaci i przedmiotów, a każda z nich jest unikalna i łączy się z innymi kartami wyłącznie jednym symbolem. Rozgrywka jest bardzo szybka, emocjonująca, przy stole dużo się dzieje, każdy krzyczy starając się jakoś nazwać pasujące obrazki i być przy tym szybszym od innych graczy. Świetnie sprawdza się jako przerywnik pomiędzy poważniejszymi tytułami, a do tego porządnie rozgrzewa i solidnie poprawia humor. Polecana dla osób w każdym wieku.

Wiek graczy: od 6 lat, Liczba graczy: 2 - 8 os.,  Czas gry: ok. 5 min.

HORROR W ARKHAM

Kategoria: Gry kooperacyjne

Mamy rok 1926. Arkham Massachusetts. W całym mieście otwierają się wrota do niewyobrażalnie koszmarnych wymiarów. Z ich trzewi wydostają się ohydne stwory, które zaczynają nawiedzać noc. Co gorsza, jeśli otworzy się zbyt wiele bram, na świat uwolni się istota o niezgłębionej mocy.

Naprzeciw tych przerażających potworów staje grupa Badaczy, zdeterminowana odeprzeć falę mrocznych sił wszechświata. Jeśli chcą mieć chociaż cień szansy na sukces, będą musieli zgłębić tajemnice Mitów i wykorzystać wszystkie swoje umiejętności, zaklęcia i broń.

Horror w Arkham to przygodowa gra planszowa inspirowana prozą mistrza grozy H.P.Lovecrafta.

Wiek graczy: od 12 lat, Liczba graczy: 1 - 8 os., Czas gry: ok. 120 min.

TIK... TAK... BUM!

Kategoria: Gry słowne, liczbowe

Los każdego gracza wisi na włoski, gdy ta piekielna ,,bomba” zaczyna tykać.

Trzeba nie lada opanowania, by w takiej sytuacji znależć odpowiedni wyraz

i pozbyć się bomby, zanim nastąpi wybuch

Losowana jest karta zawierająca kilka liter. Uruchamiany jest mechanizm zegarowy na losowy czas (od 10 do 60 sekund) i pierwszy gracz bierze bombę do ręki. Gracz, na którego przypada kolejka, musi podać wyraz zawierający litery wylosowane na karcie i przekazać bombę sąsiadowi z lewej, zanim nastąpi wybuch! Można używać tylko rzeczowników pospolitych w pierwszym przypadku liczby pojedynczej. Często wyraz, który wymyślisz oczekując na swoją kolejkę. Zostanie użyty przez poprzedniego gracza i nawet osoby posiadające bardzo bogaty zasób słów mogą nagle poczuć pustkę w głowie.

Wiek graczy: od 12 lat, Liczba graczy: 2 - 12 os.

MAŁY KSIĄŻĘ - Stwórz mi planetę

Kategoria: Gry rodzinne, Gry również dla 2 osób

Zaprzyjaźnij się z Małym Księciem i spotkaj wszystkich bohaterów tej słynnej powieści Antoine'a de Saint-Exupéry'ego!
W tej grze każdy przyjaciel Małego Księcia buduje dla niego własną planetę, dom dla jego ukochanych zwierząt (lisa, owcy, słonia i węża) i postaci, które Mały Książę spotkał w czasie swojej podróży.
Na koniec gry każda planeta będzie oceniana przez jej mieszkańców. Latarnik oceni ją wysoko, gdy będzie oświetlona dużą ilością latarni, Mały Książe najbardziej cenił ją będzie, jeśli znajdzie się na niej dużo pudełek i owieczek w różnych kolorach. Geograf przydzieli dodatkowe noty za każdy kafelek bez wulkanu, a Ogrodnik najszczęśliwszy będzie, gdy znajdzie się na niej przynajmniej jeden, ale najlepiej dwa baobaby, które będzie mógł pielęgnować.
Gra Mały Książę ilustrowana jest grafikami z oryginalnego wydania tej bestsellerowej książki.

Wiek graczy: od 8 lat, Liczba graczy: 2 - 5 os., Czas gry: 25 minut

MAŁY KSIĄŻĘ: DROGA DO GWIAZD

Kategoria : Gra rodzinna

Podążając śladami Małej Dziewczynki, poleć swoim dwupłatowcem na spotkanie z Małym Księciem! Czeka na Ciebie niespodziewana przygoda. Po drodze spotkasz nowych przyjaciół, ale i pułapki. Strzeż się!
W grze Mały Książę: Droga do Gwiazd wyruszasz w wielką podróż z domku Dziadka na planetę Małego Księcia. Przesuwaj swój pionek po podniebnej trasie, zbierając gwiazdy. Samolot przemieszczasz dzięki kartom Lisa. Każdy gracz dysponuje tym samym zestawem kart na początku gry. W zależności od chmury, na której wyląduje Twój samolot, możesz zdobyć więcej kart, które pozwolą Ci podróżować dalej. Jeśli zatrzymasz się na chmurze, która jest już zajęta przez przeciwnika, zabierasz kartę z jego ręki i dajesz mu jedną ze swoich, przez siebie wybraną.
Gra ma świetny, balansujący mechanizm nie pozwalający żadnemu graczowi pozostać z tyłu. Zawsze rusza się ten z graczy, którego samolot jest na samym końcu. Ale, jeśli dobrze zaplanujesz swoje ruchy, możesz ruszyć się dwa, a nawet trzy razy pod rząd!

Wiek graczy: od 6 lat, Liczba graczy: 2 - 6 os., Czas gry: 20 minut

DIXIT

Kategoria: Gry rodzinne

Dixit to pięknie zilustrowana gra karciana, która poruszy Twoją wyobraźnię i nauczy kreatywnego podejścia do różnych skojarzeń! W tej wielokrotnie nagradzanej grze główną rolę odgrywają ilustracje na kartach. Gracze starają się wskazać kartę, która jest źródłem historii, a równocześnie zmylić przeciwników. Dixit to wesoła,zaskakująca i emocjonująca gra skojarzeń do wspólnego odkrywania w gronie przyjaciół i rodziny.

Wiek graczy: od 8 lat, Liczba graczy: 3 - 6 os., Czas gry: ok. 30 minut

KALAMBURY DE LUX

Kategoria: Gry strategiczne

Znana i lubiana gra Kalambury w nowej, wyjątkowej odsłonie.

Ponad osiemset haseł w pięciu kategoriach, do pokazywania lub rysowania!

Spróbuj opanować wybuchy śmiechu, kiedy będziesz odgadywać kalambury razem ze swoją drużyną!
Świetna zabawa w gronie rodziny i znajomych gwarantowana!

Wiek graczy: 8+, Liczba graczy: 4+, Czas gry: 40-50 minut

LEWIS & CLARK

Kategoria: Gry ekonomiczne, Gry również dla 2 osób

Lewis & Clark to gra – wyścig napędzana zasobami i umiejętnym zarządzeniem kartami. Gracz musi dobrze rozporządzać ekwipunkiem, członkami wyprawy oraz radzić sobie z traperami i rdzennymi mieszkańcami tamtych terenów napotykanymi podczas podróży. Dobre dowództwo to klucz do zdobycia Zachodu!
Na czym to dokładnie polega? Gra napędzana jest przez karty postaci. W swoich szeregach możemy mieć zarówno pomocnych Indian, doświadczonych traperów, myśliwych, rewolwerowców, żołnierzy, handlarzy futrem, tłumaczy i podróżników. Każdy z nich posiada unikalne umiejętności, które znacznie pomogą Ci podczas wyprawy.
Ta prowadzi przez całe Stany Zjednoczone zarówno szlakami rzecznymi, jak i górskimi przełęczami. Głównym problemem jaki napotykamy na swojej drodze jest zarządzanie posiadanymi surowcami. Gdy zbierzemy zbyt dużo futer, drewna, ekwipunku i żywności nasze kanoe, albo objuczone konie znacznie zwolnią i nie będziemy pokonywać tak dużych dystansów jak bez tego balastu. Warto go jednak posiadać, gdyż przekazując je Indianom, rdzennym mieszkańcom tych terenów możemy znacznie przyspieszyć postępy naszej ekspedycji.
Dowódca tej wyprawy, która jako pierwsza przemierzy całe stany i dotrze aż do Fortu Clatsop (lub dalej) zostaje zwycięzcą, a historia zapamięta go jako kartografa najwybitniejszego badacza dzikiego zachodu!

Wiek graczy: od 14 lat, Liczba graczy: 1 - 5 os., Czas gry: ok. 30 - 120 minut

POTWORY DO SZAFY

Kategoria: Gry dla dzieci

Kooperacyjna gra dla najmłodszych pogromców potworów. Gra zalecana na dobranoc!

Co to znowu za pokraki?
Wyglądają jak wieszaki!
Wyszły z szafy bez pomocy
Kiedy wyszły? O północy!!!

Wieczorem świat wygląda inaczej. Straszydła i stwory czają się pod łóżkiem. Nie możesz zasnąć? Nie bój się potworów! Zagraj w naszą grę i wygoń je do szafy! Gra Potwory do szafy! to gra kooperacyjna dla najmłodszych autorstwa Antoine Bauza. Ilustrował ją Maciej Szymankiewicz. Mamy nadzieję, że Wam się spodoba!

Wiek graczy: 3-8 lat, Liczba graczy: 1-6 os.

PRZEBIEGŁE WIELBŁĄDY

Kategoria: Gry rodzinne

PRZEBIEGŁE WIELBŁĄDY to szybka i niesamowita gra rodzinna.
Zagrasz raz i od razu będziesz chcieć jeszcze raz. I jeszcze raz.

Do startu, gotowi… GARB!
Trwa szalony wyścig wielbłądów wokół piramidy! Gonitwa garb w garb, łeb w łeb! Kopyta aż dymią!
To ściągnięte do Egiptu przez arabskiego szejka

NAJSZYBSZE WIELBŁĄDY ŚWIATA! Bardzo biegłe w bieganiu i przebiegłe w wyprzedzaniu!

Wiek graczy: 8+, Liczba graczy: 2 - 8 os.

,,Sportowy Ełk” oraz „Ełk, tu się bawię”

Kategoria: Gry rodzinne

,,Sportowy Ełk” oraz „Ełk, tu się bawię” to dwie gry, w których gracze poznają ełckie atrakcje, czyli najważniejsze budynki i miejsca, w których można spędzić aktywnie czas ze znajomymi i rodziną oraz najciekawsze wydarzenia sportowe, kulturalne i rozrywkowe.

W trakcie gry na uczestników będą czekały miłe niespodzianki i drobne utrudnienia.

Wszystko to zapewni graczom wiele emocji !!!

Liczba graczy: 2 - 4 os.

TAKENOKO

Kategoria: Gry rodzinne

Dawno dawno temu, na japońskim cesarskim dworze…
Po długiej serii sporów, relacje dyplomatyczne pomiędzy Japonią a Chinami w końcu się poprawiły. Aby odpowiednio uczcić tę zgodę chiński cesarz ofiarował japońskiemu władcy święte zwierzę, dużego misia pandę, symbol pokoju.
Japoński cesarz powierzył ludziom ze swojego dworu (graczom) trudne zadanie zadbania o zwierzaka i przygotowanie dla niego ogrodu bambusowego. Gracze będą pielęgnować pola uprawne, nawadniać je i uprawiać na nich jeden z trzech rodzajów bambusa (zielony, żółty i różowy) przy pomocy cesarskiego ogrodnika. Swą rolę odegra także pogoda, od słonecznych dni, po pory monsunowe.
Będą musieli także znosić wilczy apetyt pandy, łasej na soczyste pędy bambusa…
Gracz któremu uda się zdobyć najwięcej punktów poprzez odpowiednią uprawę bambusa i karmienie pandy wygra grę.
Takenoko jest niebanalną grą o stosunkowo prostych zasadach, w którą można grać w dowolnym gronie. Tematyka poruszona w grze oraz pierwszorzędne wykonanie elementów sprawiają, że obcowanie z tą pozycją jest niezwykle miłe i przyjazne da oka. W grę można grać już z dziećmi w wieku 8 lat, ale z doświadczenia wiemy, że przy pomocy rodziców świetnie radzą sobie z nią także 6 latki.

Wiek graczy: od 8 lat, Liczba graczy: 2 - 4 os., Czas gry: ok. 45 minut

TZOLK'IN KALENDARZ MAJÓW

Kategoria: Gry ekonomiczne

Starożytna cywilizacja Majów była znana ze swej unikalnej sztuki, bogatej architektury, wysoko rozwiniętej wiedzy matematycznej oraz zaawansowanej znajomości świata widzialnego. Życie cywilizacji obracało się wokół tajemniczego kalendarza Tzolk’in przedstawiającego 260-dniowy cykl powiązany z ruchem planet.

To dzięki niemu Majowie wiedzieli, kiedy przypada najlepszy czas na sadzenie roślin, odprawianie ceremonii, czy wznoszenie monumentów.
W grze wcielasz się w rolę przywódcy jednego z plemion. Czy uda Ci się sprowadzić na swój lud przychylność bogów i doczesną pomyślność?
Nowatorska mechanika
Sercem gry jest mechanizm zębatkowy, w którego centrum znajduje się tytułowy kalendarz sterujący obrotem pięciu kół akcji. Planując działania musisz zatem brać pod uwagę stale zmieniającą się sytuację na planszy.
Gra kończy się po jednym pełnym obrocie centralnego koła. Gra oferuje wiele dróg do zwycięstwa - składanie ofiar bogom lub budowanie świątyń to przykładowe dwie spośród nich. Zbieraj plony, pozyskuj surowce, wznoś budowle i unikaj gniewu bogów!

Wiek graczy: od 12 lat, Liczba graczy: 2 - 4 os.,  Czas gry: ok. 90 minut

SCRABBLE

Kategoria :Gry słowne, liczbowe

W tej najpopularniejszej na świecie grze słownej LICZY SIĘ KAŻDE SŁOWO.

Przy całej swej prostocie gra niesłychanie wciąga. Jest znakomitym polem do pasjonujących pojedynków tęgich głów, a także do relaksujących rozgrywek z rodziną lub przyjaciółmi. Scrabble to niezmiennie fascynująca, rozwijająca rozrywka, a więc… weź litery, wytęż umysł, postara się wykorzystać potrójną premię słowną.

Wiek graczy: od 10 lat, Liczba graczy: 2 - 4 os., Czas gry: ok. 30 - 60 minut

CZARNE HISTORIE  - 50 strasznych opowieści

Kategoria :Gry imprezowe

Czarne historie to zestaw 50 elektryzujących, okropnych, a czasami makabrycznych opowieści, które faktycznie się wydarzyły albo… mogły się wydarzyć. Tak naprawdę jest to gra, w której gracze starają się rozwikłać zagadki, które zostają im przedstawione. Ostatnimi laty czarne historie zdobywają coraz większą popularność na całym świecie. Teraz ruszają na podbój Polski!
50 czarnych historii, 31 przestępstw, 49 trupów, 11 morderstw, 12 samobójstw oraz jeden zabójczy posiłek. Jak do tego wszystkiego doszło?
Absolutny bestseller. Ponad 700 000 sprzedanych egzemplarzy. Jedna z najlepszych gier na (prawie) każdą imprezę.

Wiek graczy: od 14 lat, Liczba graczy: 2 - 15 os., Czas gry: ok. 45 minut

CZARNE HISTORIE 2  - Jeszcze więcej strasznych opowieści

Kategoria :Gry imprezowe

Czarne historie 2 to zestaw 50 zupełnie nowych elektryzujących, a czasami makabrycznych opowieści, które faktycznie się wydarzyły albo… mogły się wydarzyć. W tej grze gracze starają się rozwikłać zagadki, które zostają im przedstawione.
Czarne historie 2 to kontynuacja bestsellerowego zestawu Czarne historie, który podbił serca miłośników zagadek kryminalnych nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.
Zestaw tworzący Czarne historie 2 został zebrany i przygotowany przez Holgera Böscha, który także tym razem dopilnował, aby w pudełku z grą znalazły się same najlepsze historie, a wszystkie z nich dało się rozwiązać. Za tworzącą doskonały klimat oprawę graficzną i tym razem odpowiedzialny był Bernard Skopnik.

Wiek graczy: od 14 lat, Liczba graczy: 2 - 15 os., Czas gry: ok. 45 minut

GIERKI MAŁŻEŃSKIE  - Gra planszowa ilustrowana rysunkami Andrzeja Mleczki

Kategoria :Gry imprezowe, humorystyczne

Wiecie o sobie wszystko? Jesteście parą idealną? Porozumiewacie się bez słów? Czy tworzycie zgrany zespół?

Sprawdźcie się w rozmaitych zadaniach i porównajcie z innymi parami. Udowodnijcie sobie nawzajem, że jesteście dla siebie stworzeni.

Przed wami dziesiątki zadań i wyzwań, którym możecie stawić czoło tylko we dwoje!

Wiek graczy: od 18 lat, Liczba graczy: 1 - 4 os., Czas gry: ok. 45 - 60 minut

KORPORACJA  - Gra planszowa ilustrowana rysunkami Andrzeja Mleczki

Kategoria :Gry imprezowe

Marzysz o pracy w korporacji? Jesteś gotów piąć się po szczeblach kariery? Już za chwilę siedziba firmy stanie się twoim drugim domem.

Przygotuj się na najgorsze: wymagającego dyrektora, napięte terminy, trudne decyzje i nieobliczalnych kolegów z biura, którzy bez mrugnięcia okiem skłonni są podłożyć ci świnię.

Sprawdź, czy nie zginiesz w wyścigu szczurów. Awansuj !! Bądź czujny!! Osiągnij korporacyjny szczyt !!

Wiek graczy: od 15 lat

MONOPOLY STAR WARS

Kategoria :Gry ekonomiczne

Podbij galaktykę Gwiezdnych Wojen w tej międzygalaktycznej wersji gdy Monopoly, polegającej na handlu nieruchomościami!
Możesz grać po stronie Rebeliantów lub Imperium. Twoim zadaniem jest podbijane planet oraz budowanie baz, co umożliwi Ci zdominowanie uniwersum.
Kiedy gracze lądują na Twojej planecie, są zmuszeni do zapłacenia Tobie czynszu.
Ty również musisz płacić czynsz innym, kiedy lądujesz na należących do nich planetach. Karty Mocy mogą zmienić Twój los. Pamiętaj, że zwycięzca jest tylko jeden.
Z chwilą wykupienia ostatniej planety gra zostaje zakończona.
Wygrywasz, jeśli Moc jest z Tobą! Celem w grze Monopoly w wersji Gwiezdnych Wojen jest zdominowanie całej galaktyki.
Gra opiera się o te same zasady co klasyczne Monopoly, jednak w tej wersji gra toczy się o planety i bazy.

Wiek graczy: od 8 lat, Liczba graczy: 2 - 4 os., Czas gry: ok. 90 minut

MONOPOLY JUNIOR

Kategoria: Gry dla dzieci

Czas na rodzinną grę!
Monopoly Junior to klasyczna gra ekonomiczna dla najmłodszych!
Nowa wersja zachęca dzieciaki do liczenia i zabawy na stylowej planszy Monopoly, na której kupujemy miasta.
Gra zawiera m.in. cztery klasyczne pionki Monopoly w wersji "junior". Gra w polskiej wersji językowej, instrukcja w języku polskim.

Wiek graczy: od 5 lat, Liczba graczy: 2 - 4 os.

PĘDZĄCE ŻÓŁWIE – WYŚCIG DO SAŁATY

Kategoria: Gry rodzinne, dla dzieci

Żółwie zwykle się nigdzie nie spieszą, ale kiedy w polu widzenia pojawia się apetyczna sałatka z liści po drugiej stronie łąki, zaczynają wyciągać swoje krótkie nóżki! Jednakże żółwiki nie są długodystansowcami, więc od czasu do czasu muszą odpocząć, najchętniej na grzbiecie innego żółwia, który może je przy okazji podwieźć...
Doskonała gra planszowa dostarczająca wiele zabawy małym jak i dużym. Sympatyczne, dziecięce grafiki oraz karty oparte na symbolach pozwolą usiąść przy grze nawet bardzo małym planszówkowiczom.
A "pędzące" żółwie, zwłaszcza te jedne na drugich, rozbawi nie jednego dorosłego. Pokochasz tę grę!!

Wiek graczy: od 5 lat, Liczba graczy: 2 - 5 os., Czas gry: ok. 20 minut

ZWIERZAKI NA TRATWIE

Kategoria: Gry dla dzieci

Zwierzęta urządzają sobie spływ rwącą rzeką. Żadne nie chce przegapić tej zabawy.

Ale czy starczy miejsca dla wszystkich?
Gracze tajnie głosują: TAK albo NIE.
Gracze, którzy głosowali na TAK, starają się zmieścić wszystkie zwierzaki na tratwie.

Czy uda im się rozwiązać tę przestrzenną łamigłówkę, nim piasek w klepsydrze się przesypie?

Wiek graczy: od 5 lat, Liczba graczy: 2 - 4 os., Czas gry: ok. 20 - 30 minut

STAR WARS : STAR BATTLE

Kategoria: Gry rodzinne

Dowodzisz elitarną grupą sześciu oddziałów ruchu oporu.
Twoim zadaniem jest przebicie się przez 3 linie nieprzyjaciela.
Wykorzystując wsparcie z lądu i powietrza, podążaj do celu.
Rozważnie podejmuj ryzyko – przegrasz, jeśli stracisz wszystkie swoje oddziały.

Wiek graczy: od 8  lat, Liczba graczy: 2 - 4 os., Czas gry: ok. 30 minut

B A R O N I A

Kategoria: Gry strategiczne

Strategiczna gra twórcy Splendora!

Podczas gry w Baronię przyjdzie Ci objąć w posiadanie okoliczne włości wraz z ich przyległościami, a Twoim celem będzie poszerzenie kontrolowanego przez Ciebie terytorium.
W każdej turze dysponujesz jedynie sześcioma akcjami (Werbunek, Ruch, Budowa, Nowe Miasto, Ekspedycja, Przyznanie Tytułu), z których wykonasz tylko jedną, wybieraj więc ostrożnie! Każda z nich w znaczący sposób zmienia równowagę na planszy. Ta zaś podczas każdej rozgrywki tworzona jest losowo, dzięki czemu gra zapewnia dużą regrywalność i niepowtarzalność taktyk wymaganych do zwycięstwa.
Musisz szybko poszerzać swoje wpływy i możliwości, pamiętając jednocześnie o obronie swych poddanych. Masz możliwość werbowania nowych rycerzy w swoich miastach, którzy mogą ruszać się i podbijać nowe ziemie lub ekspediować ich do odległych ziem w celu pozyskania sojuszników.
W chwili, gdy któryś z graczy uzyska tytuł Księcia, gra się kończy. Gracz z największą liczbą punktów zwycięstwa zostaje Królem! Nie pozwól prześcignąć się innym Baronom w walce o królewską koronę!

Wiek graczy: od 14 lat, Liczba graczy: 2 - 4 os., Czas gry: ok. 45 minut

DUUUSZKI : BĄDŹ SZYBKI JAK BŁYSKAWICA!

Kategoria: Gry dla dzieci, Zręcznościowe

Na stole znajduje się 5 przedmiotów w 5 kolorach. Gracze szybko wykładają kolejne karty, z których każda przedstawia dwa z tych przedmiotów, ale niekoniecznie we właściwym kolorze. W zależności od sytuacji, gracze muszą jak najszybciej złapać właściwy przedmiot. Najszybszy gracz zdobywa kartę. Za pomyłkę trzeba zapłacić – oddać jedną ze wcześniej zdobytych kart. Wygrywa osoba, która zgromadzi najwięcej kart.

„Duuuszki” to gra dynamiczna, „wykręcająca” szare komórki, a jednocześnie wzbudzająca salwy śmiechu i zapewniająca doskonałą zabawę. Dzięki temu stała się wielkim bestsellerem światowego rynku gier planszowych.

Wiek graczy: od 8 lat do 108 Liczba graczy: 2 - 8 os., Czas gry: ok. 20 minut

JASKINIA

Kategoria: Gry rodzinne

Odkryjcie świat podziemnych tuneli !!!

W grze „Jaskinia” gracze kierują zespołami speleologów, przed którymi postawiono zadanie eksploracji nowo odkrytej jaskini. Rozpoczynając ze wspólnej bazy gracze będą odkrywać jaskinię, fragment po fragmencie, a ta stopniowo odsłoni przed nimi swoje tajemnice.Na ich drodze pojawią się strome zejścia, zalane wodą sale, wąskie przesmyki oraz warte uwiecznienia na fotografiach cuda podziemnego świata. Jednak, aby móc posuwać się do przodu, speleolodzy będą potrzebowali specjalistycznego sprzętu, który pozwoli im na przetrwanie w podziemiach i pokonanie kolejnych przeszkód, jakie napotkają w czasie wyprawy. Zespół, który najbardziej zasłuży się w odkrywaniu podziemnych korytarzy, okryje się sławą najlepszych speleologów i zasłuży na szacunek kolegów.

Wiek graczy: od 8 lat, Liczba graczy: 2 - 5 os., Czas gry: ok. 60 - 90 minut

PANDEMIA

Kategoria: Gry Strategiczne, Kooperacyjne

Cztery choroby wydostały się na świat i przed drużyną specjalistów w różnych dziedzinach stanęło zadanie odnalezienia szczepionek na te epidemie, zanim ludzkość zostanie unicestwiona. Gracze muszą współpracować ze sobą, wykorzystując silne strony swych postaci i dobrze planować strategię, jaką wykorzystają, by pozbyć się chorób, zanim w serii coraz gwałtowniejszych epidemii opanują one cały świat. Na przykład Specjalista Operacyjny potrafi budować laboratoria badawcze, potrzebne do tego, by wynajdywać szczepionki na choroby. Naukowiec potrzebuje tylko 4 kart konkretnej choroby, by ją wyleczyć, zamiast zwyczajowych 5. Choroby rozprzestrzeniają się jednak przerażająco szybko, zaś czas ucieka. Drużyna musi jednocześnie starać się powstrzymywać napór epidemii na dotkniętych nimi obszarach oraz wynajdywać szczepionki.

Wiek graczy: od 14 lat, Liczba graczy: 2 - 4 os., Czas gry: ok. 60 minut

PATCHWORK

Kategoria: Gry logiczne, Dla 2 osób

Patchwork to metoda szycia, w której łączy się małe kawałki materiału w większą całość, tworząc nowy wzór. W przeszłości wykorzystywano ją, żeby zagospodarować niechciane ścinki i skrawki. Dziś jest formą sztuki – z cennych tkanin projektanci wyczarowują cudowne włókiennicze kreacje. Największe arcydzieła powstają z nierównych kawałków materiału, dlatego tę właśnie technikę przyjęła większość artystycznego światka. Stworzenie pięknej kołdry nie jest jednak łatwe, wymaga wysiłku i czasu, a dostępne kawałki materiału nie zawsze chcą do siebie pasować. Musisz więc wybierać je bardzo uważnie i mieć solidny zapas guzików, który nie tylko pozwoli Ci zakończyć kołdrę, ale uczyni ją lepszą i ładniejszą od rękodzieł konkurencji.
Wymagać to będzie od was około 30 minut rozsądnego doczepiania guzików. A gracz, który połączy najlepsze materiały i doda je w najefektywniejszy sposób do kołderki, wygrywa!
Gra Patchwork została doceniona przez użytkowników BoardGameGeek i uznana za najlepszą abstrakcyjną grę wydaną w 2014 roku (2014 Golden Geek Abstract Game Winner).
 

Wiek graczy: od 8 lat, Liczba graczy: 2 os., Czas gry: ok. 15-30 minut

REGLAMENTACJA : GRA NA KARTKI

Kategoria: Gry rodzinne, Karciane

Instytut Pamięci Narodowej przedstawia nową grę planszową twórców Kolejki! Jeżeli zdecydujecie się na rozgrywkę, czeka Was trudne zadanie. Cofacie się do czasów PRL, by zimą 1983 roku powalczyć o dodatkowe kartki na mięso, cukier i inne dobra. Waszym zadaniem jest zrobienie zakupów przed zapowiedzianą wizytą gości. Niestety towar w sklepie jest reglamentowany, a kartki z przydziału często nie odpowiadają temu co musicie kupić. Potrzebne kupony reglamentacyjne mają za to inni. Szybko orientujecie się, że sukces zależy od sprawnego wymieniania się kartkami z graczami stojącymi w kolejce. Musicie się jednak śpieszyć, bo sklepowa zaraz dopije herbatę i zacznie sprzedawać. W tej emocjonującej grze negocjacyjnej handel odbywa się jedynie w ciągu minuty. Karol Madaj, twórca Reglamentacji. Gry na kartki, stworzył niezwykle dynamiczną grę planszową w której do zwycięstwa będziecie potrzebować trochę szczęścia, nieco zręczności oraz żyłki do handlu.

Wiek graczy: od 10 lat, Liczba graczy: 3 - 5 os., Czas gry: ok. 30 minut

SABOTAŻYSTA

Kategoria: Gry Imprezowe, Karciane, Dla 2 osób

Niezwykły pojedynek w kopalni złota. Gracze wcielają się w rolę kopaczy poszukujących bryłek złota w głębokich tunelach wijących się w trzewiach góry lub w sabotażystów, którzy na każdym kroku utrudniają pracę kopaczom. Członkowie obu grup powinni wspierać się wzajemnie, kiedy już odkryją, kto jest po ich stronie. Jeżeli kopacze zdołają przebić tunel do skarbu, otrzymują nagrodę w postaci bryłek złota, podczas gdy sabotażyści odchodzą z pustymi rękoma. Jednak, jeśli kopacze poniosą porażkę, nagrodę zgarniają sabotażyści. Wygrywa gracz, który po zakończeniu trzeciej rundy posiada najwięcej bryłek złota.
Polska edycja światowego hitu!

Wiek graczy: od 8 lat, Liczba graczy: 3 - 10 os., Czas gry: ok. 30 minut

SABOTAŻYSTA : POJEDYNEK

Kategoria: Gry Imprezowe, Karciane, Dla 2 osób

Kto pod kim dołki kopie... Krasnoludy muszą się zdecydować, czy budują tunel razem, czy każdy z nich będzie próbował zrobić to na własną rękę. W obu przypadkach istnieje możliwość zniweczenia planów współgracza i zagarnięcia całego złota dla siebie! Zepsuty kilof, zwalisko w tunelu lub zamknięte drzwi - przebiegły krasnal zapewni sobie decydującą przewagę w walce o złoto. A jeśli pod ręką nie ma drugiego kopacza, można spróbować swych sił w grze jednoosobowej. Czy samemu uda się zbudować tunel i ominąć przy tym wszystkie przeszkody na drodze do złota?

Wiek graczy: od 8 lat, Liczba graczy: 2 os., Czas gry: ok. 30 minut

SPLENDOR

Kategoria: Gry Ekonomiczne

Kolekcjonowanie nigdy nie było tak uzależniające!

Splendor jest dynamiczną i niemal uzależniającą grą w zbieranie żetonów i kart, które tworzą zasoby gracza, umożliwiające mu dalszy rozwój. Gracze wcielają się w renesansowych kupców, którzy próbują nabyć kopalnie klejnotów, środki transportu, sklepy - wszystko to w celu zdobycia jak największego prestiżu. Gdy będziesz już dostatecznie bogaty, być może zaszczyci Cię swą wizytą przedstawiciel szlachty, co jeszcze podniesie Twój prestiż w oczach konkurencji. Gra została zwycięzcą w kategoriach Gra Roku oraz Gra Rodzinna nagrody Golden Geek 2014. Gra została laureatem nagrody Gra Roku 2015 - dla najlepszej gry planszowej wydanej w Polsce.

Wiek graczy: od 10 lat, Liczba graczy: 2 - 4 os., Czas gry: ok. 30 minut

Szeryf z Nottingham

Kategoria: Gry strategiczne, Imprezowe

Ależ szeryfie, to tylko jabłka...! Pełna interakcji i blefu gra o szmuglowaniu towarów. Chciwość i żądza bogactwa księcia Jana sięgnęły zenitu! Dla zwykłego, uczciwie płacącego podatki kupca godne życie stało się niemożliwe. Oto Szeryf z Nottingham sprawdza wszystkich wchodzących do miasta, czy aby nie wnoszą w obręb jego murów zakazanych towarów. Na szczęście Ty znasz Szeryfa lepiej niż książę. Ten nieprzyjemny, chciwy typ może sprawiać onieśmielające wrażenie, gdy stoi w bramie miasta, ale - bądźmy szczerzy - nawet on spojrzy w drugą stronę, gdy otrzyma sowitą łapówkę. I oto pewnego pięknego poranka przybyłeś ze swoimi towarami na targ do uroczego Nottingham. Jedyną przeszkodą stojącą na drodze do uczciwego zysku jest Szeryf. Musisz go sprytnie oszukać albo bezczelnie przekupić. Ewentualnie możesz spróbować… powiedzieć prawdę! W grze Szeryf z Nottingham wcielasz się w rolę kupca starającego się dowieźć swoje towary na miejski targ. W tym celu musisz przekonać Szeryfa, aby Cię wpuścił – i to za (prawie) każdą cenę!

Wiek graczy: od 13 lat, Liczba graczy: 3 - 5 os., Czas gry: ok. 60 minut

ZATOKA PELIKANÓW

Kategoria: Gry rodzinne

Idealna gra dla całej rodziny! Dokładając kolejne kafelki gracze tworzą tytułową zatokę pelikanów. Powiększając lasy, jeziora i plaże gracze zdobywają punkty – wygra ten, kto zgromadzi ich najwięcej.
Gra była nominowana do nagrody “Kinderspielexperten” - Niemcy, 2013 r.
Zatoka Pelikanów to gra z nowej serii Dobra gra rodzinna przygotowanej z myślą o całych rodzinach!!!

Starannie wybrane tytuły w wyjątkowej szacie graficznej, stworzone przez znanych i lubianych polskich i zagranicznych autorów, umilą wspólnie spędzone chwile w gronie najbliższych.

Każdy tytuł oferuje unikalną, niebanalną i wciągającą rozgrywkę.

Wiek graczy: od 8 lat, Liczba graczy: 2 - 4 os., Czas gry: ok. 30 minut

BADACZE GŁĘBIN

Kategoria: Gry strategiczne

Witaj na podwodnej stacji badawczej!

Twój zespół: Inżynier, naukowiec, sześć łodzi podwodnych oraz gotowy do działania oddział robotów badawczych. Twoje zadanie: Odkryć nowe rodzaje podwodnych kryształów, rozwinąć laboratorium i zawsze być o krok do przodu przed oponentami! Twoje wyzwania: Czasu jest niewiele, laboratorium ma ograniczoną powierzchnię, a życie uprzykrzają ci dodatkowo ośmiornice, które wdzierają się do stacji i przeszkadzają w badaniach.

Badacze Głębin to złożona gra strategiczna, bogata w różnorodne możliwości, która wymaga zarówno dalekosiężnego planowania, jak i umiejętności dostosowania się do zmiennej sytuacji na planszy. Jedynie siedem dostępnych akcji spowoduje, że ten nowy hit Stefana Felda stanie się doskonałą i satysfakcjonującą zabawą dla wymagających graczy.

Wiek graczy: od 12 lat, Liczba graczy: 2 - 4 os., Czas gry: ok. 100 minut

COLT EXPRESS

Kategoria: Gry rodzinne, klimat Dzikiego Zachodu

Zabawna i ekscytująca gra w napad na pociąg!
W grze Colt Express wcielasz się w rolę bandyty próbującego obrabować pociąg... przypadkiem w tym samym czasie co inni bandyci. Twoim celem jest zebranie jak największych bogactw, zanim zgarną je inni.
Rozgrywka się toczy na trójwymiarowym modelu pociągu, na którym bandyci mogą przemieszczać się między wagonami, biegać po dachach, bić się z innymi bandytami, strzelać do nich, rabować pasażerów lub przemieszczać szeryfa. Pociąg ma tyle wagonów ile jest osób grających, każdy wagon jest pełen pasażerów, a Ci mają przy sobie klejnoty, walizki i torby z cenną zawartością.
Wsiadaj na swojego mustanga, dogoń pociąg i wskocz na dach, a pieniądze i sława (niekoniecznie ta dobra) będą na wyciągnięcie ręki!

 

Wiek graczy: od 10 lat, Liczba graczy: 2 - 6 os., Czas gry: ok. 40-60 minut

COLT EXPRESS: KONIE I DYLIŻANS

Pierwsze rozszerzenie do Colt Express

Przez równiny, wzdłuż linii kolejowej biegnie droga z Des Moines do Bismark. Obok Żelaznego Konia pędzą dyliżanse, zostawiając za sobą chmurę pyłu widoczną z odległości wielu mil. Pasażerowie dyliżansu Wells Fargo & Company smacznie śpią, gdy dogania ich Colt Express. Nie wiedzą jeszcze, że po drugiej stronie grubych skórzanych zasłon dochodzi do napadu - torami i drogą podróżuje sześciu bezwzględnych bandytów. Nie wiedzą... ale niedługo przekonają się o tym na własnej skórze.
Dodatek wprowadza trójwymiarowy model dyliżansu, który został wykonany tą samą metodą, co model pociągu. Bandyci w celu szybszego przemieszczania się pomiędzy wagonami mogą teraz użyć koni, a sam dyliżans porusza się równolegle do pociągu.

 

Wiek graczy: od 10 lat, Liczba graczy: 2 - 6 os., Czas gry: ok. 40-60 minut

MYSZKI W OPAŁACH

Kategoria: Gry dla dzieci

Cześć, jestem Chrupek, domowa mysz. Wspólnie z moją żoną Pulpecją organizujemy wielkie spotkanie rodzinne. Przyjadą wszyscy zaproszeni goście!
Chciałbym więc mieć pewność, że podczas pobytu u nas dla wszystkich wystarczy jedzenia – w tym celu zacząłem już gromadzić zapasy! Jednak, aby być szczerym: myślę, że sam nie podołam temu zadaniu! Pomożecie mi przenieść całą żywność, której potrzebujemy, ze spiżarni rodziny Łasuchów (tak nazywa się ludzka rodzina, u której mieszkamy) do naszego domu? Jest jednak coś jeszcze, o czym zapomniałem wspomnieć: Łasuchowie mają naprawdę przebiegłego czarnego kota Łoskota i na pewno nie spodoba mu się nasze wynoszenie jedzenia ze spiżarni... Musimy być więc bardzo szybcy!

Bo inaczej znajdziemy się w OPAŁACH!!!!

 

Wiek graczy: od 5 lat, Liczba graczy: 2 - 4 os., Czas gry: ok. 20 minut

OSADNICY: NARODZINY IMPERIUM

Kategoria: Gry strategiczne, rodzinne, karciane, budowanie cywilizacji

Cztery światowe potęgi odkrywają nowe obszary obfitujące w surowce i możliwości. Rzymianie, Barbarzyńcy, Egipcjanie oraz Japończycy – wszyscy chcą poszerzyć granice swoich imperiów, obejmując w posiadanie nowe terytoria. Wznoszą budynki, aby zwiększyć swoją potęgę ekonomiczną, eksploatują kopalnie oraz rozwijają farmy, aby pozyskiwać surowce, budują baraki, żeby szkolić swoich żołnierzy. Wkrótce nowy obszar okazuje się być za mały dla nich wszystkich i rozpoczyna się wojna.
Osadnicy: Narodziny Imperium to karciana gra, która graczom wcielić się w role przywódców czterech wspaniałych cywilizacji. W ciągu 5 rund, gracze będą odkrywać nowe tereny, wznosić budowle, wytwarzać i handlować surowcami, najeżdżać wrogów, a wszystko po to, aby zdobywać punkty zwycięstwa.

 

Wiek graczy: od 10 lat, Liczba graczy: 1 - 4 os., Czas gry: ok. 45-90 minut

QUADROPOLIS

Kategoria: Gry ekonomiczne, Budowanie miasta

W Quadropolis wcielisz się w burmistrza nowoczesnego miasta: ustalisz jego strategię rozwoju w oparciu o potrzeby mieszkańców i spróbujesz pokonać konkurencję, zlecając architektom konstrukcję różnych budynków. Budynki zapewniają punkty zwycięstwa. Łączą się w grupy, które działają w odmienny sposób; grupy te można również łączyć, aby ich efekty były jeszcze lepsze. Wraz z wariantem zaawansowanym pod Twoją kontrolą znajdzie się większe miasto składające się z 5 dzielnic oraz nowe rodzaje budynków w postaci Pomników oraz Biurowców.
Koniec końców, to jednak Ty zdecydujesz, jak będzie wyglądać Twoje miasto. Zajmie to trochę czasu i wysiłku, ale nawet Rzymu nie wybudowano w jeden dzień!

 

Wiek graczy: od 8 lat, Liczba graczy: 2 - 4 os., Czas gry: ok. 30-60 minut

SMOCZY SKARB

Kategoria: Gry dla dzieci, przygodowe

W dalekiej krainie znajduje się mroczna jama.Legenda głosi, że na samym jej końcu jest ukryty skarb, którego strzeże przerażający, ziejący ogniem smok. Dzielne skrzaty nie boją się straszliwej bestii i ruszają na wyprawę. Jednak nie łatwa to podróż. Droga wiedzie przez ciemny i nikomu nieznany las. Tylko działając wspólnie, skrzaty są w stanie dotrzeć do smoczej jamy. Muszą jeszcze odnaleźć trzy klucze, by dostać się skarbu zamkniętego w skrzyni.Celem gry jest przechytrzenie smoka i zdobycie skarbu. Jeśli skrzatom uda się dotrzeć do celui zbiorą po drodze trzy klucze - wygrają! Gdy do skrzyni ze skarbem pierwszy dobierze się smok, to on zostanie zwycięzcą.
Gra: -Uczy logicznego myślenia, -Trenuje orientację przestrzenną, -Kształci umiejętność współpracy.

 

Wiek graczy: od 4 lat, Liczba graczy: 2 - 4 os., Czas gry: ok. 20 minut

ŻÓŁW I ZAJĄC

Kategoria: Gry rodzinne

Postaw na właściwego zwierzaka i pamiętaj: najważniejsze to w porę wystartować!!! Na początku wyścigu, każdy z graczy w sekrecie obstawia dwa zwierzęta z pięciu, które jego zdaniem wygrają wyścig: żółw, zając, owca, wilk czy lis. W swojej turze gracze zagrywają od 1 do 4 kart, które pokazują te same zwierze i uzupełnią karty na ręce do 6. Jak tylko 8 kart znajdzie się w puli lub 4 karty tego samego zwierzęcia rozpoczyna się bieg!  Żółw i Zając do wspaniała zabawa dla fanów Pędzących żółwi oraz Przebiegłych wielbłądów - różne zdolności zwierzaków, blefowanie, obstawianie wyników - w grze znajduje się wszystko co gracze uwielbiają!

 

Wiek graczy: od 7 lat, Liczba graczy: 2 - 5 os., Czas gry: ok. 20 minut

Od 25.11.2016

CARDLINE DINOZAURY

 

Kategoria : Gry edukacyjne, logiczne, Dla dzieci

W grze Cardline: Dinozaury karty przedstawiają te prehistoryczne gady, ale także inne zwierzęta, które żyły dawno temu, ich nazwy oraz epoki, w których występowały. Dodatkowo jedna ze stron karty zawiera kolejne, ważne w grze informacje o zwierzęciu - średnią długość i wagę.

Przed każą rozgrywką gracze decydują, czy będą porównywać długości zwierząt czy ich wagę.

Następnie kładą na środku stołu jedną, losową kartę tak, aby wszyscy widzieli informacje o jego wybranym współczynniku, a następnie na przemian wybierają spośród swoich kart zwierzęta i, nie widząc szczegółowych informacji o nich, starają się odgadnąć, czy dane zwierzę było większe (lub cięższe) od tych znajdujących się na stole (gracz może położyć kartę pomiędzy już leżącymi kartami lub na początku albo na końcu formującego się szeregu kart).

Po położeniu karty sprawdza się poprawność jej umieszczenia. Jeśli karta została położona prawidłowo, karta zostaje na miejscu. W przeciwnym wypadku zostaje ona odrzucona, a gracz ciągnie dodatkową kartę i dokłada ją do swoich kart, których musi się pozbyć w trakcie gry.
Gracz, który pierwszy prawidłowo umieści wszystkie swoje karty, wygrywa! 

 

Wiek: + 5, Liczba graczy: 2-8, Czas rozgrywki: ok. 15 min

DOMEK

Kategoria: Gra rodzinna

Wolisz mieć dużą sypialnię z ekskluzywnym łóżkiem z baldachimem czy preferujesz przestronny salon, w którym bez trudu zmieści się pianino? Pamiętaj, by przy projektowaniu swojego „Domku” dobrze wykorzystać dostępną przestrzeń, gdyż później niezwykle trudno wprowadzić zmiany!

W ciągu dwunastu rund zbierzesz tyle kart, by zapełnić swoją planszę pokojami, wybrać kolor dachu i znaleźć miejsce na stylowe lub praktyczne dodatki, tworząc tym samym niepowtarzalny „Domek” z charakterem. Na koniec gracze porównują swoje dzieła i zliczają punkty za funkcjonalność, dobry projekt, jakość dachu i wykończenie całości.

Piękno i różnorodność kart (prawie 100 unikalnych grafik) potęgują przyjemność płynącą z każdej rozgrywki. Przejrzysta i bardzo spójna z tematem mechanika daje możliwość podejmowania za każdym razem nowych, ciekawych decyzji i budzi chęć zagrania w „Domek” po raz kolejny… i kolejny.

Właśnie tak powstaje „Domek” budowany z sercem!!!

 

Wiek: +7, Liczba graczy: 2-4, Czas gry: ok. 30 min

KOLOROWE BIEDRONKI

Kategoria: Dla dzieci, zręcznościowa

Zbliża się doroczny bal kostiumowy u biedronek. Jaki wybrać strój?

Oczywiście w kolorowe kropki. Ale ponieważ każda biedronka ma kropki tylko w jednym kolorze, muszą wymieniać się między sobą.

Biedronki są jednak wybredne i nie każdy kolor im odpowiada. Jeżeli biedronki się odwrócą ( za pomocą wbudowanych magnesów), to z wymiany nici!

Na dodatek mrówki też dowiedziały się o balu i już są w drodze.

Jeżeli dotrą tam przed biedronkami, wszyscy gracze przegrywają!.

 

Wiek graczy: 4+, Liczba graczy: 2-6, Czas rozgrywki: 20-30 minut 

SMOCZA DOLINA

Kategoria: Dla dzieci, przygodowe

Gracze starają się za pomocą magii, a dokładniej – dwóch magicznych różdżek, zagnać smoczki z powrotem do doliny. Aby osiągnąć zamierzony cel, muszą ze sobą współpracować, a ich wysiłki okażą się skuteczne, jeśli młody smok nie spadnie z hukiem na ziemię, tylko bezpiecznie wyląduje w dolinie.

Wszyscy gracze zostaną zwycięzcami, jeśli uda się zebrać sześć smoków w dolinie, zanim zrzędliwy Razandar wróci do swojej wieży. Jeśli jednak czarnoksiężnik zdąży wrócić do wieży i zobaczy na niej chociażby jednego smoka, wszyscy gracze przegrywają. 

 

Wiek: +6, Liczba graczy: 2-4

SUPER FARMER de LUXE

Kategoria: Dla dzieci

W grze posługujemy się dwoma różnymi dwunastościennymi kostkami, na których znajdują się wizerunki różnych zwierząt. Rzuty kostkami wskazują jakie zwierzęta gracz może wziąć ze stada głównego. Wyrzucenie lisa lub wilka powoduje stratę zwierząt, przed czym uchronić może tylko posiadanie dużego lub małego psa. Kolejne zwierzęta można zdobyć dzięki rzutom kostkami lub drogą wymiany ze stadem głównym.

Wygra ten, kto pierwszy zgromadzi w swoim stadzie po jednym przedstawicielu każdego gatunku zwierząt.

Gra otrzymała nową oprawę graficzną ze znakomitymi ilustracjami Piotra Sochy. Mieści się w dużym kwadratowym pudełku, zawiera plansze oraz plastikowe figurki małych i dużych psów.

Dodatkową atrakcją jest też propozycja bardziej dynamicznej wersji gry.

 

Wiek: +7, Liczba graczy: 2-4

SZALONA MISJA

Kategoria: Gra rodzinna, towarzyska

W Szalonej Misji gracze wcielają się w bohaterów, którzy przemierzać będą królestwo w poszukiwaniu chwały i chwalebnych czynów. Jako jeden z nich chwyć do ręki zmywalny pisak. Spójrz na krainę, do której się wybieracie.

Masz 30 sekund na to, by narysować trasę, którą będziesz podążał!

Po wyznaczeniu trasy nałóż swoją folię na planszę i sprawdź jak Ci się udało... ojej, zderzenie ze ścianą? No trudno, tracisz parę punktów, ale lecisz dalej! Zderzenie z stalaktytem, nie wyłączona laserowa bariera, szturchnięcie bomby zegarowej? No cóż, może nie był to najlepszy lot, ale zaraz będzie kolejna trasa do przebycia. Myślałeś, że tamta była łatwa? Zobacz na tą! Ta to jest dopiero pełna bonusów, niebezpieczeństw i... niespodzianek!

Przemierzaj 7 światów, w każdym po 6 różnych krain, a na końcu każdego zmierz się z wymagającym bossem!

Takiej zabawy nie możesz przeoczyć!!!

 

Liczba graczy: 2 - 5 osób, Wiek: od 8 lat, Czas gry: ok. 20 minut 

TAJNIACY

Kategoria: Gra towarzyska, imprezowa

Dwie drużyny, którym przewodzi dwóch Szefów Wywiadu, próbują jak najszybciej nawiązać kontakt ze wszystkimi swoimi agentami. Problem leży w tym, że Szef Wywiadu może podawać swojej drużynie tylko jedno hasło na turę, którym powiąże ze sobą kilka widocznych dla wszystkich kryptonimów.

Drużyna musi domyśleć się, który z prezentowanych kryptonimów należy do agentów ich drużyny, omijając cudzych agentów. Ale uwaga! Jeden z kryptonimów należy do zabójcy...

Hasła są wieloznaczne, skojarzenia również – owocuje to rozgrywką pełną śmiechu i emocji. Szefowie Wywiadów mogą co prawda komunikować się ze swoja drużyną, używając tylko jednego skojarzenia na turę, ale drużyna może dyskutować do woli, wspólnie decydując, które hasła pokaże swojemu Szefowi. Szef Wywiadu nie może się niczym zdradzić i przez cały czas musi zachować kamienną twarz, co nie jest takie łatwe! Zwłaszcza gdy po pierwszych prawidłowych domysłach, drużyna zaczyna zbaczać na niebezpieczne wody... 

 

Wiek: +14, Liczba graczy: 2-8

Via Nebula

Kategoria: Towarzysko, ekonomiczna

Rzemieślnicy, tragarze i budowniczowie – przybywajcie, aby odkryć tajemnicę Doliny Nebuli!!!

Zbieraj owoce urodzajnych ziem, rozwijaj sieć transportową i wznoś nowe budowle.

Nasza osnuta mgłami dolina potrzebuje ciebie!!!

Współpracuj z nami, aby uzyskać tymczasowe korzyści, tworząc nowe szlaki i dzieląc się surowcami, ale nie zapomnij o swoich dalekosiężnych planach.

 

Via Nebula Czeka!!!

 

Liczba graczy: 2 - 4 osoby, Wiek: od 12 lat, Czas gry: ok. 45 - 60 minut

ZAMKI SZALONEGO KRÓLA LUDWIKA

Kategoria: Gra towarzyska, strategiczna

Czy uda Ci się zbudować najwspanialszy zamek w dziejach?

Czy podołasz ekstrawaganckim wymysłom króla?

Zadanie nie będzie łatwe, inni gracze zrobią wszystko by wybudować jeszcze lepsze komnaty!

W grze Zamki stajesz się budowniczym cudownych komnat planowanego zamku króla Ludwika II Bawarskiego, zwanego szalonym. Przyjmując najtańsze kontrakty musisz stawiać kolejne segmenty zamku w międzyczasie oferując swe usługi innym konstruktorom.

Sale wpływają na te sąsiednie więc będzie to wyzwaniem, a ten kto wybuduje największy zamek z największą ilością punktów za komnaty wygrywa! 

 

Liczba graczy: 1 - 4 osoby, Wiek: od 13 lat, Czas gry: ok. 90 minut 

Od 20.12.2016

 

CATAN JUNIOR

Kategoria: Dla Dzieci, Rodzinne

 

Żegluj swą piracką łajbą po morzach, odkrywaj wyspy i buduj na nich obozy piratów!

Potrzebne ci będzie przy tym „to i owo“ np. drewno, szable i złoto. Kto wykaże się sprytem i zbuduje swój obóz w strategicznym miejscu, aby przy odrobinie szczęścia szybko zgromadzić surowce potrzebne do budowy kolejnego obozu?

Gdyby tylko nie ten złośliwy Czarnodzioby, który ciągle wchodzi wam w drogę…

Dzięki edycji Junior także młodsi gracze mogą przeżyć przygodę oferowaną przez bestsellerową grę Osadnicy z Catanu – a dorośli chętnie się do nich przyłączą!

 

Wiek: +6, Czas gry: 30 min

CATAN: ŻEGLARZE -  Dodatek do gry Osadnicy z Catanu

 

Postawić żagle!
Zasiedliliście CATAN. Teraz pora wysłać żeglarzy w morze i zbadać okoliczne wyspy. Przy pomocy drewna i wełny zbudujecie statki, którymi wypłyniecie w morze.

Odnajdujecie nowy surowiec: złoto! Ciekawe co kryje się pośród gęstych mgieł!

Kto z was okaże się najodważniejszy i wyruszy na podbój potężnej twierdzy piratów? Kto zaś jako pierwszy zbuduje zapierający dech w piersi „cud Catanu”
Z tym rozszerzeniem gra CATAN nabiera dodatkowych opcji.

Nowe zasady otwierają przed wami nieograniczone możliwości. Możecie spróbować swoich sił w jednym z 8 gotowych scenariuszy albo możecie zbadać samodzielnie stworzony świat.
Nowe lądy czekają!!!

CYKLADY

 

Kategoria: Gry strategiczne

Wybierz się w podróż do archipelagu Cyklady w czasie złotego wieku antycznej Grecji.

Rekrutuj oddziały, buduj okręty, wznoś fortece, konstruuj metropolie, wzywaj mitologiczne istoty i módl się o pomoc do Bogów Olimpu. Walka o doprowadzenie twojego ludu do największej chwały stanie się legendą.

Cyklady to gra, w której w ciągu 90 minut gracze będą mogli rozwijać swoje greckie miasta-państwa jednocześnie ostro konkurując i walcząc ze sobą.

Trzeba będzie zadbać o ekonomię, wojsko, flotę, naukę i religię a wszystko to w prosty i emocjonujący sposób. Aby w danej turze móc rozwijać którąś ze sfer swojego państwa trzeba zdobyć przychylność odpowiedniego boga co czyni się w ciekawie skonstruowanej i emocjonującej licytacji. Bogowie pozwalają także na wykonanie odpowiednich dla swojej sfery wpływów akcji. Jeśli gracz chce rozwinąć się militarnie bądź atakować innych graczy, musi zdobyć przychylność Aresa. Jeśli zależy mu na rozwoju filozofii, musi wylicytować względy Ateny.

Grę wygrywa gracz, który jako pierwszy będzie miał 2 metropolie, przy czym można je zdobywać przez podbój, rozwój filozofii i tradycyjnie konstruując. Gra jest przepięknie wydana i łączy prostotę zasad z wyrafinowaniem rozgrywki.

 

 

Wiek graczy: 13+, Liczba graczy: 2-5, Czas rozgrywki: 60-90 minut

DIXIT ODYSEJA

 

Kategoria: Gry rodzinne, Imprezowe

Wstrzymaj na chwilę oddech! Karty zostały odkryte.

Ich wspólną cechą jest tajemnicze zdanie, lecz tylko jedna z kart jest do niego kluczem.

Użyj swojego sprytu i intuicji, by nie dać się złapać w pułapkę zastawioną przez pozostałych gracz.

Z Dixit Odyssey odkryjesz na nowo magiczny świat Dixit – najczęściej nagradzanej gry ostatnich lat. Daj ponieść się wyobraźni, odkrywając tajemnice nowych kart. Tylko uważaj, żeby nie wpaść w pułapki zastawiane przez innych graczy!

Dzięki nowym wariantom, w grze może brać udział aż do 12 osób.

Razem wyruszcie na poszukiwanie nowych, zaczarowanych światów.

 

 

Wiek graczy: 8+, Liczba graczy: 3-12, Czas rozgrywki: 30 minut

DOBBLE KIDS

 

Kategoria: Dla dzieci, Logiczne

"Dobble Kids" to wspaniała gra dla dzieci, dostosowana do tego, by najmłodsi grali samodzielnie, ale też na tyle elastyczna w swych zasadach, żeby dorośli mogli bez problemów dołączyć się do zabawy i mieć trudności z wygraniem z dziećmi!

Podstawowa zasada gry to znalezienie jak najszybciej symbolu, który łączy dwie karty. Symbol zawsze jest tylko jeden, o czym należy pamiętać i w to nie wątpić (bo nie raz się zdarza, że nijak nie można go zauważyć ;) )

Ale na czym to polega?
Przed każdym dzieckiem wyłóżcie cztery odkryte karty, a przed każdym dorosłym sześć odkrytych kart. Następnie połóżcie jedną odkrytą kartę pośrodku stołu. Pozostałe karty odłóżcie do pudełka. (Możecie zmienić liczbę kart leżących przed danym dzieckiem, biorąc pod uwagę jego wiek i doświadczenie w grze.)
Wszyscy gracze grają równocześnie. Na dany znak każdy stara się jak najszybciej znaleźć zwierzątko wspólne dla jednej ze swoich kart i karty ze środka stołu. Po odnalezieniu gracz musi głośno wypowiedzieć jego nazwę. Pierwszy, któremu się to uda, odwraca swoją kartę. Gra toczy się dalej.

Wygrywa ten, kto odwróci (zakryje) wszystkie swoje karty.
Dla utrudnienia zabawy, zwierzęta na kartach bywają obrócone i miewają inne rozmiary. Same karty są okrągłe i pełne kolorowych ilustracji, a każda z nich jest unikalna i łączy się z innymi kartami jednym i tylko jednym zwierzęciem.

W instrukcji znajdziecie pięć różnych minigier, ta opisana powyżej jest najprostsza i najpopularniejsza.

 

 

Liczba graczy: 2 - 5 osób, Wiek: + 4, Czas gry: ok. 5 - 10 minut

DZIECI Z CARCASSONNE

 

Kategoria: Dla dzieci, Rodzinne

Co roku, 14 lipca, Francuzi obchodzą swe narodowe święto.

W Carcassonne mieszkańcy upamiętniają ten dzień wypuszczając owce, kury oraz krowy z zagród. Cały dzień dzieci z miasteczka świetnie się bawią łapiąc zwierzęta i prowadząc je z powrotem do zagród przed zapadnięciem zmierzchu.

Ta bardzo uproszczona wersja hitu Carcassonne daje małym dzieciom okazję do doskonałej zabawy wraz z rodzinami. Podczas rozgrywki nie liczy się punktów, a zwycięzcą zostaje ten, kto jako pierwszy wykorzysta wszystkie posiadane pionki.

 

 

Wiek graczy: 4+, Liczba graczy: 2 - 4 graczy, Czas rozgrywki: 20 minut

K 2

 

Kategoria: Gra rodzinna, Towarzyska

W grze K2 każdy z graczy kieruje zespołem 2 himalaistów, którzy rywalizując z innymi zespołami, starają się zdobyć szczyt i przetrwać do końca 18-dniowej wyprawy.

Jak to działa?
Gracze poruszają himalaistami po planszy za pomocą kart, które zagrywają co rundę. Im wyżej wejdzie dany wspinacz, tym więcej punktów zwycięstwa zdobędzie na koniec gry. Jednak w wyższych partiach gór trzeba uważać na poziom aklimatyzacji. Jeśli spadnie on poniżej 1, wyczerpany himalaista zginie i gracz nie otrzyma zdobytych przez niego punktów zwycięstwa. Dlatego tak ważnym elementem gry jest wybór odpowiedniej drogi na szczyt, optymalne stawianie namiotów i zwracanie uwagi na pogodę, która w znaczący sposób wpływa na trud wędrówki na szczyt.

 

 

Wiek graczy: 8+, Liczba graczy: 1-5, Czas rozgrywki: 60 minut

KONCEPT: Zagadki w nietypowej odsłonie

 

Kategoria: Gry towarzyskie, Imprezowe

W grze Koncept waszym celem jest odgadywanie haseł pokazywanych przez innych graczy.

Ale... pokazujący nie może się odzywać ani nic pokazywać, czy rysować, do dyspozycji ma tylko planszę z różnymi obrazkami i za pomocą znaczników będzie wskazywał te, które będą miały was naprowadzić.
Gracz ma do dyspozycji jeden główny znacznik, którym wyznacza kategorię główną i używając znaczników pomocniczych dookreśla ją wskazując inne skojarzenia. Jeśli potrzebuje może użyć dodatkowych znaczników w innym kolorze, aby pokazywać inne rzeczy, które mogą naprowadzić na trafne skojarzenie.
Koncept jest grą elastyczną i podatną na drobne zmiany i nowinki w zasadach. Zadowolenie graczy jest wartością nadrzędną! W grze mogą się sprawdzić nawet najbardziej szalone pomysły, o ile wszyscy gracze je zrozumieją.
Koncept sprawdzi się w każdym towarzystwie, hasła mają 3 poziomy trudności, więc na najłatwiejszym można grać z dziećmi już od 10 roku życia. Do tego na każdej karcie jest 9 haseł, po 3 z każdego poziomu trudności, więc zawsze mamy wybór, a są one tak ułożone, aby każdy znalazł coś dla siebie.

Zwycięża gracz, lub jeśli gramy drużynowo - gracze, którzy dzięki odgadnięciu największej ilości haseł zgromadzili najwięcej punktów.

 

 

Wiek graczy: 10+, Liczba graczy: 4 - 12, Czas rozgrywki: 40 minut

LEO WYBIERA SIĘ DO FRYZJERA

 

Kategoria: Dla dzieci

Lew Leo wybiera się do fryzjera, ponieważ grzywa dosłownie go przerasta!!!

Rusza więc do salonu fryzjera Kędziorka. Wcale mu się jednak nie spieszy i co rusz ucina sobie pogawędkę ze spotkanymi po drodze zwierzętami.

Zapamiętujcie, kogo spotyka Leo i wspólnymi siłami postarajcie się przyprowadzić go do fryzjera, zanim grzywa za bardzo się rozrośnie!

Odkryj drogę!!!
Nie trać czasu na pogawędki!!!
Postaraj się dotrzeć na czas do fryzjera!!!

 

 

Liczba graczy: 2-5 graczy, Czas rozgrywki: 30 minut, Wiek: 5+

POTWORNE PRZEPYCHANKI

 

Kategoria: Dla dzieci

Potwory brykają po arenie!!!

Od teraz będą się przepychać, przedrzeźniać, ściskać i wygłupiać.

Użyją pazurów, kuksańców i różnych figli-migli, byle tylko nie spaść z naszej areny. Tutaj wszystkie chwyty są dozwolone!

Bądź jednak ostrożny – szalona przepychanka szaloną przepychanką, ale żaden z potworów nie powinien wypaść z areny!

Gracze rzucają kością co turę, a następnie wpychają wybranego potwora na arenę, próbując jednocześnie nie poruszyć stworów, które już się tam znajdują. To niełatwe zadanie, bo do popychania potworów nie wolno używać dłoni, a jedynie dwóch specjalnych popychaczek.
Jeśli gracz wypchnie potwora z areny, pozostali nie mają powodów do zmartwień, bo otrzymają w zamian odpowiadające wypchniętym potworom żetony.

Ten z graczy, który po zakończeniu gry utworzy ze swoich żetonów najdłuższy szereg, wygra grę!

 

 

Liczba graczy: 2-4, Wiek: +5

RUMMIKUB TWIST 3x1

 

Kategoria: Rodzinna, Słowna i liczbowa

Rummikub Twist 3w1 to wspaniała gra towarzyska.

Prosta, wciągająca, inna w każdej rozgrywce.
Doskonała rozrywka dla całej rodziny. Celem gry jest pozbycie się wszystkich kostek z liczbami ze swojej tabliczki. Gracz, który dokona tego jako pierwszy- wygrywa.

Polska edycja Rummikub Twist 3w1 zawiera 3 wersje gry: Standard (z 2 Jokerami), Twist (z 8 specjalnymi Jokerami) oraz Expert (z 8 kolorowymi Jokerami).

 

 

Wiek graczy: 7+, Liczba graczy: 2-4, Czas rozgrywki: 20 minut

SCRABBLE JUNIOR

 

Kategoria: Dla dzieci, Gry logiczne, Edukacyjne

Dwie wspaniałe gry słowne w jednej:
SŁOWA I OBRAZKI - młodsze dzieci, bawiąc się, łączą litery na planszy, a obrazki pomagają wymyślać słowa.

KOLORY I ŻETONY - starsze dzieci same układają słowa i próbują zestawić literki na kolorowych premiowych polach.

 

 

Wiek: 6-10+, Liczba graczy: 2-4

SMALL WORLD

 

Kategoria: Gry Strategiczne

Small World, stworzony przez Philippe Keyaerts to świat zamieszkany przez różnorodne rasy - krasnoludy, czarodziejów, amazonki, gigantów, orki a nawet ludzi. Każda z tych nacji posyła do walki swoje armie - wszystko, aby zdobyć chociaż odrobinę nowego terytorium i wymazać inne plemiona z powierzchni ziemi.
Niestety, cywilizacje w miarę wzrostu zatracają swoją dynamikę i możliwości rozwoju, dopada je stagnacja a w końcu upadek.

Kluczem do zwycięstwa w Small World jest nie tylko wybór spośród 14 ras i 20 specjalnych mocy; najważniejsze to przewidzieć upadek i w odpowiednim momencie wycofać się z danej cywilizacji, udzielając swojego poparcia nowej sile, która rozwinie się na gruzach tych, którzy przeminęli.

Co znajdziesz w Small World:
przepiękne ilustracje utrzymane w bajecznym klimacie fantasy
czytelne, przystępnie wyjaśnione i zilustrowane zasady gry
warianty rozgrywki dopasowane do 2, 3, 4 lub 5 graczy (zmienna wielkość planszy), dynamiczną, płynną rozgrywkę bez przestojów i długiego oczekiwania na swoją kolejkę, losowy dobór nowych cywilizacji, które spowoduje, że każda partia będzie inna od poprzedniej

 

 

Liczba graczy: 2 - 5, Wiek graczy: 8+, Czas gry: ok. 60 - 90 minut

Timeline: Wynalazki

 

Kategoria: Gry towarzyskie, Karciane

Co wynaleziono najpierw: żarówkę czy okulary? Co powstało wcześniej: Empire State Building czy pierwsze wydanie Władcy Pierścieni J.R.R Tolkiena?

Wraz z grą karcianą Timeline poznasz odpowiedzi na te, oraz tysiące innych pytań, konfrontując swą wiedzę i domysły z faktyczną chronologią.
Jednak pamiętaj, nie musisz znać faktycznych dat powstania wynalazków!

Do zabawy potrzeba jedynie trochę logiki, rozsądnego myślenia i gotowości do dobrej zabawy! :)
Na początku gry, wszyscy uczestnicy otrzymują taką samą liczbę kart, reprezentujących rozmaite zabytki, wynalazki, dzieła sztuki i historyczne wydarzenia.

Na odwrocie każdej karty znajduje się data.
Rozgrywka rozpoczyna się od położenia na środku stołu jednej, losowo wybranej karty (z talii pozostałych, nieprzydzielonych graczom kart). Kartę tą należy położyć datą do góry, będzie ona punktem wyjścia do chronologicznej linii, która podczas rozgrywki będzie stopniowo budowana przez graczy.

Każdy gracz w swojej turze wybiera jedną z trzymanych na ręku kart i umieszcza ją na lewo, lub na prawo od karty początkowej, zależnie od tego, czy uważa że data odpowiadająca zawartości karty jest wcześniejsza, czy późniejsza od daty początkowej. Następnie dokonuje się sprawdzenia, czy gracz miał rację. Jeśli tak, karta pozostaje na stole, w przeciwnym razie jest odrzucana, zaś gracz zmuszony jest pociągnąć nową.

Czynność powtarzana jest przez kolejnych graczy zgodnie z ruchem wskazówek zegara.

 

 

Liczba graczy: 2 - 8 osób, Wiek: od 15 lat, Czas gry: ok. 15 minut

WIEWIÓRY

 

Kategoria: Dla dzieci, Rodzinna

Przedstawiam Wam Jasia, Remka i Madzię. No i jestem jeszcze ja – Marysia! Jesteśmy Wiewiórami!

Wiewióry wydają się być zwodniczo nieskomplikowaną grą. Między Twoją Wiewiórą, a orzeszkiem znajdują się tylko trzy kafelki, a jedyne co Ty musisz zrobić, to po kolei powiedzieć, co znajduje się na ich odwrocie.

Najpierw oczywiście strzelasz, powiedzmy "Liść!" - odwracasz i udało się! Faktycznie był tam liść. Zostawiasz kafelek obrócony z liściem do góry. Następny... może kamień? Odwracasz go i okazuje się, że niestety nie. Na drugiej stronie kafelka był grzyb. Szkoda, Twoja runda się kończy, ale zaraz będzie znowu Twoja kolejka... ale chwila, co było po drugiej stronie pierwszego kafelka?? Jakoś nie zapamiętałeś... A niech to, ktoś idzie w przeciwnym kierunku i właśnie obrócił Twój kafelek i teraz już zupełnie się pogubiłeś.

Zaraz, że jak?! Inny gracz właśnie zdobył orzeszka, a to zmienia zasady i teraz masz odgadywać kolory?! A już zapamiętałeś, że ma być liść, liść, kamień... Skąd masz wiedzieć w jakich były kolorach?!

 

 

Wiek: +6, Liczba graczy: 2-4