Warsztaty na styku natury i kultury

08.09.2020
Warsztaty na styku natury i kultury

Projekt skierowany do różnych grup społecznych i wiekowych, obejmuje warsztaty z zakresu: kaligrafii, garncarstwa, papierowej wikliny i techniki szycia patchwork.

Kaligrafia – nauka kaligrafii ma na celu przypomnienie sztuki starannego, ozdobnego pisania. Ręczne pisanie pobudza prace mózgu, usprawnia pamięć. Osoby piszące ręcznie mają bogatsze słownictwo i są bardziej kreatywne.

Garncarstwo – Lepienie z gliny to nie tylko świetna zabawa, ale również forma relaksu i terapii dla wszystkich grup wiekowych. Praca w glinie rozwija zdolności artystyczne, uczy kreatywności i wytrwałości. Wyrabia poczucie estetyki, rozwija wyobraźnię przestrzenną, sprzyja wyciszeniu i koncentracji na wykonywanym zadaniu.

Papierowa wiklina – codziennie miliony gazet ląduje na wysypisku, tymczasem można z nich upleść niemal wszystko. Sztuka plecenia to najstarsze rzemiosło pamiętające erę paleolitu. Stosując papierową wiklinę można wspierać środowisko, ponieważ wykorzystuje się na drodze recyklingu to, co i tak zostałoby wyrzucone.

Patchwork – zajęcia podczas których uczestnicy odkrywają zaczarowany świat różnorodnych tkanin, materiałów, faktur i ozdób. Poznają techniki umiejętnego dobierania i zszywania symetrycznych kawałków materiałów, by utworzyć z nich interesującą mozaikę lub wzór.

Zwięczeniem cyklu warsztatów będzie wystawa prac uczestników. Projekt zakończy się uroczystym koncertem.

Termin realizacji warsztatów wrzesień – listopad 2020 r.
Termin realizacji projektu - do końca grudnia 2020r.


SPOTKANIA:

I warsztaty (papierowa wilkina) 26-09-2020

Kontakt z działem
Data wydarzenia
Od 08.09.2020 (wtorek), 09:11 do 31.03.2021 (środa), 09:11