Anna Jaklewicz

Anna Jaklewicz

22.02.2022
spotkanie autorskie i prezentacja multimedialna, warsztaty archeologiczne dla dzieci

Dzieci w wieku 6-10 lat zapraszamy na warsztaty archeologiczne 25.03.2022, godz. 11:00
więcej informacji: Oddział dla dzieci 87 621 80 82

 

„Indonezja. Po drugiej stronie raju” prezentacja multimedialna oraz promocja książki
25.03.2022, godz. 18:00

ANNA JAKLEWICZ
podróżniczka, archeolog i antropolog. Autorka książek „Indonezja. Po drugiej stronie raju” i „Niebo w kolorze indygo. Chiny z dala od wielkiego miasta”. Relacje z podróży publikuje m.in. w National Geographic TRAVELER i Magazynie Podróżników TamTam. Organizatorka wypraw do Azji i pilot wyjazdów trampingowych. Prowadzi zajęcia międzykulturowe dla młodzieży oraz warsztaty archeologiczne dla dzieci.

Nie liczy stempli w paszporcie, zazwyczaj wyjeżdża na dłużej. W Sudanie spędziła ponad pół roku, w Egipcie rok, w Chinach prawie dwa lata, tle samo w Indonezji. Podróżowała także po Mongolii, Indiach, Laosie, Kambodży, Tajlandii, Wietnamie oraz Malezji i Singapurze.

Wielokrotnie wyróżniana za prelekcje poświęcone wyprawom. Jej pokaz o Indonezji zdobył nagrodę publiczności na Kolosach – największym festiwalu podróżniczym w Europie oraz nagrodę jury Festiwalu 100droga. Prezentacja o Chinach zwyciężyła w konkursie Żywioły OFF na festiwalu Trzy Żywioły.

Za samotną, dziewięciomiesięczną podróż po Indonezji, podczas której powstawała ta książka, została nominowana przez National Geographic do nagrody TRAVELERY w kategorii Podróż Roku.

(źródło: http://www.annajaklewicz.pl/o-mnie/)

Więcej informacji: http://www.annajaklewicz.pl