Mamy szpiega! : szpiegowska gra karciana

Mamy szpiega! : szpiegowska gra karciana

Wiek: 13+
Liczba graczy: 3-8
Czas gry: 15-20
Kategoria: Imprezowa

„Gadatliwość zatapia statki” to znana metafora z okresu drugiej wojny światowej, podkreślająca, że w szpiegowskim świecie dyskrecja jest najważniejsza. Agenta może zdradzić wszystko – nowiutkie zszywki spinające dokument, zamówienie trzech szklanek whisky przy użyciu nie tych trzech palców, czy choćby jedno źle użyte słowo.
W grze „Mamy szpiega!” będziecie mogli się o tym przekonać, wcielając się zarówno w szpiega, który próbuje nie zostać zdemaskowany, jak i w ścigających go agentów kontrwywiadu.
Na czym to polega?
Rozgrywka składa się z kilku krótkich rund. Podczas każdej rundy gracze losowo otrzymują karty z prezentacją miejsca, w którym się aktualnie znajdują… wszyscy, poza jednym, który otrzyma kartę Szpiega!
Przykład: Gracze mogą wylosować kartę „Zoo”, a w zestawie kart jedna karta nie będzie miała ilustracji Zoo, tylko ilustrację Szpiega.
Jego zdaniem będzie dowiedzieć się w jakiej lokacji toczy się bieżąca runda, a zadaniem pozostałych graczy, agentów, domyślenie się, który spośród graczy jest szpiegiem.