Klockowe Podróże po Literaturze

Klockowe Podróże po Literaturze

16.05.2026
Literacka przygoda w świecie klocków i nowych technologii

Już 16 maja zapraszamy dzieci i młodzież do wyjątkowego świata, w którym książki spotykają się z kreatywną zabawą, nowoczesną technologią i konstrukcjami z klocków! „Klockowe Podróże po Literaturze” to interaktywne wydarzenie pełne budowania, programowania, animacji i twórczych wyzwań inspirowanych literaturą.

Na uczestników czekają cztery wyjątkowe strefy warsztatowe prowadzone przez instruktorów, którzy pokażą, jak rozwijać wyobraźnię i miłość do czytania poprzez działanie i zabawę.

W programie:

Minecraft: Literaccy Architekci

Przeniesiemy książkowe światy do przestrzeni 3D! Uczestnicy będą budować literackie krainy inspirowane opisami z książek, rozwijając kreatywność, wyobraźnię przestrzenną i umiejętność czytania ze zrozumieniem.

Robotyka: Inżynieria Bohaterów

Mechaniczne smoki, roboty-pomocnicy i literaccy bohaterowie ożyją dzięki programowaniu i konstrukcjom robotycznym. To połączenie technologii, logicznego myślenia i opowieści pełnych przygód.

Animacja Poklatkowa – Studio Ekranizacji

Uczestnicy stworzą własne mini filmy inspirowane ulubionymi scenami z książek. Warsztaty pozwolą poznać podstawy animacji, scenariusza i budowania narracji obrazem.

Strefa LEGO: Wolna Budowa

Otwarte miejsce kreatywnej zabawy w hallu biblioteki. Tutaj wyobraźnia nie ma granic – budujemy wszystko, co podpowiedzą książki, emocje i pomysły uczestników.

Harmonogram warsztatów

Warsztaty odbywają się w cyklach rotacyjnych:

  • I sesja: 10:00–10:40
  • II sesja: 11:00–11:40
  • III sesja: 12:00–12:40
  • IV sesja: 13:00–13:40

Informacje organizacyjne

Wydarzenie: KLOCKOWE PODRÓŻE PO LITERATURZE
Data: 16.05.2026
Godzina: 10:00–14:00
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Ełku
Organizatorzy: Miejska Biblioteka Publiczna w Ełku / Kolej na Klocki
Wstęp: wolny

Zapraszamy wszystkich młodych odkrywców literatury, konstruktorów i fanów kreatywnej zabawy!