Koncert walentynkowy

Koncert walentynkowy

13.02.2024
Artur Gotz "Miłość z Facebooka"

13 lutego 2024, godz. 18:00, sala konferencyjna biblioteki
KONCERT WALENTYNKOWY Artur Gotz „Miłość z Facebooka”

Akompaniament:
Jacek Pietrzak – instrumenty klawiszowe

Czwarty album Artura Gotza pt. ”Miłość z Facebooka” to zabawa konwencjami. Muzycznie nawiązuje do vintage-popu, a tekstowo jest blisko satyry i kabaretu.

„Piątek, piąteczek, piątunio”, „Janusz i Grażyna”, „Karty na stół”, „Domówka”, „Kocham disco” czy tytułowa „Miłość z Facebooka” to piosenki, które w zabawny sposób opisują rzeczywistość.

To kolejna intrygująca odsłona wokalisty, który jest niezwykle aktywny koncertowo.

Wszystkie piosenki są utworami premierowymi napisanymi specjalnie dla Artura Gotza przez Igora Jaszczuka, który tworzył repertuar dla takich gwiazd jak Violetta Villas, Halina Frąckowiak, Olga Bończyk, Golec uOrkiestra, Mietek Szcześniak, Michał Wiśniewski, Stachursky, Leszcze i wielu innych.

Artysta zaśpiewa również piosenki z poprzednich swoich płyt, czyli „Obiekt seksualny”, „Mężczyzna prawie idealny” i „Kabaret Starszych Panów. Przeboje wszech czasów śpiewa Artur Gotz”. Zabrzmi również utwór „Będzie dobrze” z muzyką Artura Gotza do tekstu Marty Fox z piątej płyty „Artur Gotz dzieciom. Bajki i piosenki”, która ukazała się w 2023 roku.

ARTUR GOTZ  – urodzony w Krakowie wokalista i aktor, prezes Fundacji Kultury i Sportu 44 w Warszawie, producent, autor tekstów i muzyki, reżyser koncertów i słuchowisk.
Absolwent Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie – Filia we Wrocławiu (2006), w której napisał pracę magisterską „Teatr piosenki Ewy Demarczyk”.
Występuje na scenie od jedenastego roku życia. W wieku 15 lat rozpoczął współpracę z Teatrem The Imagination w Londynie, gdzie wystąpił w trzech premierach.
Po studiach związany ze scenami Warszawy (Teatr Współczesny, Teatr Kamienica, Teatr 6. piętro, Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury, Teatr Piosenki im. Romana Kołakowskiego), Łodzi (Teatr Nowy im. K. Dejmka) i Chorzowa (Teatr Rozrywki).
Jako wokalista debiutował w krakowskiej Piwnicy pod Baranami, w której rozpoczął współpracę z kompozytorem Zygmuntem Koniecznym. Z jego piosenką wydał singiel „Usposobienie przyjemne”., a w 2010 r. odbyła się premiera płyty „Obiekt seksualny” z 17 piosenkami o tematyce damsko-męskiej. W 2015 r. ukazała się druga płyta Artura Gotza „Mężczyzna prawie idealny” pod patronatem TVP 2 z piosenkami satyrycznymi, które napisała dla niego Agnieszka Chrzanowska (reedycja 2019 w wersji deluxe). Trzeci solowy album artysty „Kabaret Starszych Panów. Przeboje wszech czasów śpiewa Artur Gotz” ukazał się w 2018 r. i został objęty patronatem siedmiu rozgłośni Polskiego Radia. Czwarta płyta „Miłość z Facebooka” z piosenkami Igora Jaszczuka w klimacie vintage-pop miała premierę w Walentynki 2022 roku. Piąty album artysty to „Artur Gotz dzieciom. Bajki i piosenki” pod patronatem Polskiego Radia Dzieciom z piosenkami z muzyką Artura Gotza oraz tekstami Marty Fox i Artur Gotza (2023). Aktualnie pracuje nad szóstym albumem z okazji 80 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Artysta wystąpił na trzech płytach z bajkami muzycznymi dla dzieci („Tam, gdzie mieszkają bajki” 2017, „Tramwaje dzieciom” 2018, „Tam, gdzie mieszkają bajki cz. II” 2020) oraz na zbiorowych albumach („Osiecka w popkulturze” 2018, „Opera matematyczna” 2017).

Artur Gotz zagrał ponad 650 solowych koncertów w całej Polsce, a także w Amsterdamie, Berlinie, Brukseli, Budapeszcie, Kopenhadze, Londynie, Lozannie, Nikozji, Oxfordzie, Paryżu, Pradze, Wiedniu oraz podczas czterech tournée po USA (m.in. Nowy Jork, Los Angeles, Las Vegas, New Jersey, Boston, Chicago, Cincinnati, Fort Lauderdale, Lake Worth, Palm Coast, Portland, San Diego, Seattle), a także podczas trzech tras koncertowych po Australii (Sydney, Melbourne, Brisbane, Perth, Canberra, Adelajda, Newcastle i Hobart na Tasmanii) oraz dwóch tras koncertowych po Nowej Zelandii (Auckland, Christchurch, Wellington) i na Kubie (Hawana). Artysta występował w dużych koncertach telewizyjnych, zagrał również radiowe koncerty na antenie rozgłośni Polskiego Radia (RDC w Warszawie, Kraków, Gdańsk, Łódź, Lublin, PiK w Bydgoszczy, Olsztyn, Rzeszów) oraz w Telewizji Kraków w ramach Teatru w Telewizji.

Jako autor zadebiutował w Londynie w wieku 18 lat sztuką „Toruńskie pierniki”, do której napisał również teksty piosenek, a wcześniej dla londyńskiego teatru stworzył scenariusze do dwóch przedstawień we współpracy z Wandą Chotomską.
Jest również autorem muzyki m.in. do tekstów Cypriana Kamila Norwida, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Tadeusza Borowskiego, Tadeusza Gajcego, Józefa „Ziutka” Szczepańskiego, Andrzeja Waligórskiego, Marty Fox i własnych, a także do płyty „Artur Gotz dzieciom. Bajki i piosenki”.
Wyreżyserował wiele koncertów, a także kilka słuchowisk i cykl audiobooków.
Występował na festiwalach teatralnych w Czechach, Francji, Słowacji, Wielkiej Brytanii, na Łotwie, a także na 27. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 2006 r. w koncercie EnergiaPro Młodzi. Współpracował ze Studiem 68 of theatre arts London w Gdyni pod patronatem Sean’a Connery’ego.
Laureat Międzynarodowej Nagrody Konsula Generalnego Republiki Czeskiej, w 2013 r. otrzymał Stypendium Artystyczne Prezydenta Miasta Łodzi, w 2014 r. Stypendium Miasta Stołecznego Warszawy, dwukrotny Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2020 i 2022). Laureat nagród: „Wokalista Roku 2015” i „Wokalista Roku 2016”.
Zagrał kilkanaście ról telewizyjnych i filmowych m.in. seminarzystę Jurija Nogę w filmie „Karol – człowiek, który został papieżem” (reż. G. Battiato), Reportera Dzikowskiego w „Wielkich ucieczkach”, Wojtka Wystracha w „Ścianie śmierci” oraz w popularnych serialach telewizyjnych (m.in. Na Wspólnej, Barwy szczęścia, Ojciec Mateusz, M jak miłość, Klan, Pierwsza miłość, Fala zbrodni, Święta wojna).
Artur Gotz jest tytułowym bohaterem powieści „Idol” Marty Fox. Premiera odbyła się podczas Śląskich Targów Książki w 2016r.
Artysta jest wykładowcą piosenki w Szkole Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich w Warszawie. Od wielu lat prowadzi warsztaty teatralne dla młodzieży i studentów, a także dla osób niepełnosprawnych oraz warsztaty z emisji głosu mówionego dla nauczycieli i osób pracujących głosem. Prowadził również warsztaty dla zawodowych aktorów kubańskich w Hawanie.
Mieszka i pracuje w Warszawie.

Oficjalna strona artysty: www.arturgotz.pl