Maciej „Żbik” Fink-Finowicki

Maciej „Żbik” Fink-Finowicki

22.04.2024
"Survival. Bushcraftowa podróż życia"

22 kwietnia 2024, godz. 18:00, sala konferencyjna biblioteki

Maciej “Żbik” Fink-Finowicki Obieżyświat, wagabunda, instruktor przetrwania. Podróżnik po outdoorze i zakamarkach psychiki. Tester możliwości ciała i ducha. Miłośnik przyrody, rodzimej kultury i natury we wszelkich przejawach. Autor bloga DobrySzlak.pl

Jestem taki sam jak Ty! Od zawsze lubiłem podróże i przygodę. Z czasem zapragnąłem uniezależnić się od infrastruktury turystycznej i utartych szlaków. Sięgnąć dalej, tam gdzie nie ma hoteli i nikt przede mną nie był. Zanurzyć się w dziką przyrodę w pełni. Sam wyznaczać swoją drogę, spać w hotelu miliarda gwiazd, budzić się śpiewem ptaków. Chcę opowiedzieć Ci o swojej drodze i dać klucz do innego wymiaru.

Dowiesz się jak przygotowuję się do swoich wypraw, jak się pakuję, jak dbam o podstawowe potrzeby w terenie, jakiego sprzętu używam oraz co mi daje daje outdoor w sensie fizycznym i mentalnym.

Budowałem swoje outdoorowe doświadczenie latami: umiejętności survivalu, przetrwania w naturze, ale też w gęstwinie cywilizacji. Z czasem sięgnąłem jeszcze dalej, wędrując również w głąb własnej duszy i psychiki. Leśna kąpiel shinrin yoku, karmienie zmysłów, medytacja w ruchu, zielony reset. O tym wszystkim też się dowiesz.

Spróbuję zainspirować Cię do wielowymiarowego korzystania z dobrodziejstw natury. Od spacerów, poprzez marsze ultra, rower, kajaki, żeglowanie, survival po packrafty. Przyjdź i posłuchaj praktyka i autentycznego entuzjasty! Na miejscu będzie można kupić też moją książkę SURVIVAL – BUSHCRAFTOWA PODRÓŻ ŻYCIA z dedykacją autorską!

zdjęcie: www.misztelafoto.pl