Noc Bibliotek – Czytanie wzmacnia!

Noc Bibliotek – Czytanie wzmacnia!

20.09.2021
VII wydanie ogólnopolskiej akcji

VII wydanie ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek odbędzie się w sobotę 9 października 2021 r. pod hasłem „Czytanie wzmacnia”. (https://nocbibliotek.ceo.org.pl/o-akcji/)

19:00 – 21:00 Noc bez skarpetek Wariacja wokół książek „Niedoparki” i „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”
(Zapraszamy dzieci w wieku 8-10 lat w dwóch różnych skarpetkach. Wcześniejsze zapisy w Oddziale dla dzieci MBP. Ilość miejsc ograniczona)

W programie:
– czytanie fragmentów książek „Niedoparki” i „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”
– skarpetkowe rebusy i zagadki
– „skarpetkowe stworki” – wykonanie samodzielnie przez dzieci maskotki ze skarpetki
– bajka o skarpetkach
– zajęcia plastyczne „Moja skarpetkowa niedoparka”
– skarpetkowa galeria

19:00 – 20:00 Spektakl „Szeleszcząca trawa” Wiktor Malinowski – Teatr Delikates
Na podstawie opowiadania Siegfrieda Lenza „Wąskotorowa kolejka imienia Paula Poppa” ze zbioru opowiadań „Słodkie Sulejki” w przekładzie z języka niemieckiego Marianny Świętek.
Reżyseria, scenariusz, scenografia i wykonanie: Wiktor Malinowski | Teatr Delikates
Dźwięk: Marcin Pyciak
Produkcja: Muzeum Historyczne w Ełku

20:00 – 21:00 Wystawa „Nafty Czar” Dariusz Jurczak
Ukończył studia – politologia, dziennikarstwo i pedagogika, pracownik MHE, pracował jako nauczyciel historii w Anglii, w 2001 roku był współzałożycielem Towarzystwa Przyjaciół 9 Pułku Strzelców Konnych w Grajewie i działającej przy nim grupy rekonstrukcyjnej, we wrześniu często można go spotkać w mundurze wrześniowego żołnierza. Od 1996 roku zbiera lampy naftowe ciśnieniowe i wszelkie rzeczy na naftę, lutlampy, kuchenki naftowe, primusiki itp. Regionalista, oprowadza jako przewodnik po Ełku i okolicach.

21:00 Wystawa obrazówW kalejdoskopie wyobraźni” Anna Renata Wyszyńska
Wystawa prezentuje wieloletnią twórczość artystki, zaczynając od jej pierwszych prac do chwili obecnej. Autorka zabiera nas w swoistą podróż autobiograficzną, wyrażoną poprzez barwy, formę, symbolikę. Będzie to na pewno zaskakująca i interesująca wyprawa, gdyż każdy z przedstawionych obrazów opowiada odmienną historię. (Facebook – AnnaRe Art, Instragram – annare_art)

Recital Ewy Awramik „Gadu, gadu nocą”
Aktorka w filmach Janusza Majewskiego, artystka, wokalistka, nauczycielka muzyki i śpiewu, działaczka społeczna i charytatywna, a także wieloletnia Radna Miasta Ełku, Przewodnicząca Komisji Edukacji i Kultury, laureatka nagrody „Białej Lilii” – Ewa Awramik … jest bez dwóch zdań kobietą z charakterem.
Akompaniament: Gabriel Antoniak
Student Akademii Muzycznej w Katowicach, perkusista ełckiej i grajewskiej Orkiestry Dętej, wielokrotny uczestnik Warsztatów Jazzowych w Chodzieży i Puławach.