Finisaż wystawy W kalejdoskopie wyobraźni

obrazy autorstwa Anny Renaty Wyszyńskiej

Finisaż 05-11-2021, godz. 18:00

Wystawa „W kalejdoskopie wyobraźni” – świat widziany oczami Anny Renaty Wyszyńskiej.

Na wystawę składają się prace autorki z ponad dwóch dekad twórczości oraz z okresu obecnego. Prace pokazują metamorfozę artystki, jej poszukiwania, zmiany w postrzeganiu rzeczywistości, aż do etapu coraz większej świadomości siebie i swojej twórczości.

Oglądaj nie tylko wzrokiem, poczuj to. Autorka zaprasza do swojego świata, w którym nie wszystko jest takie, jak widzimy. Często ukazuje elementy realizmu z wizjami surrealistycznymi. Ekspresja miesza się ze statycznym spokojem. Obrazy mówią nie tylko treścią, ale również kolorami. Trzeba spojrzeć głębiej, by dostrzec to, co niewidoczne. Jej obrazy są nieoczywiste, przepełnione metaforyką i symbolami ukrytymi pod warstwą kolorów oraz w spojrzeniach, pozach i mimice postaci przedstawionych na obrazach. Prace autorki to przede wszystkim, połączenia barwnych emocji z autentyczną wrażliwością w postrzeganiu świata.

Pod każdą z prac znajduje się przesłanie słowne od artystki. Refleksja zawarta w słowach jest zaproszeniem do dialogu. Postacie z obrazów zdają się pytać: „Patrzysz, ale czy widzisz?” Zachęca również oglądających do własnej twórczej interpretacji.

„W kalejdoskopie wyobraźni” Anny Renaty, każdy oglądający znajdzie jakiś obraz bliski jego sercu lub po prostu otrzyma dużą dawkę ciekawych kolorów i miłych wrażeń.

Wystawy i wydarzenia:
2003 wystawa zbiorowa „Arte senza confini” Sztuka bez granic – Rzym
2003 „Artisti per la pace” Artyści dla pokoju- wystawa międzynarodowa na marszu pokoju     Rzym- Asyż
2004 „Roma e pace” Rzym i pokój- instalacja grupowa
2004 „Przez widzialność do niewidzialności” Galleria della Pigna Rzym wystawa zbiorowa
2004 Intersculture – instalacja indywidualna
2005 „Il verde, l’aqua, l’ambiente a Roma metropoli della Pace” Natura, woda, środowisko   w Rzymie mieście pokoju – Palazzo Medici – obraz autorki reprezentował wystawę
2016 „W poszukiwaniu siebie” wystawa indywidualna w Galerii Ślad Ełckiego Centrum Kultury

Jej obrazy znajdują się w prywatnych kolekcjach w USA, Holandii, Szwajcarii natomiast jedna z prac jest w  prywatnych zbiorach włoskiej historyk sztuki w Rzymie. Jeden obraz został podarowany do Urzędu Miasta Rzymu.

Twórczość artystki można obserwować:
FACEBOOK – AnnaRe Art
INSTAGRAM – annare_art