Spotkanie autorskie z Pawłem Arciszewskim

Spotkanie autorskie z Pawłem Arciszewskim

22.10.2021
promocja książki "Żołnierze cioci Grej"

Spotkanie autorskie z Pawłem Arciszewskim oraz promocja książki „Żołnierze cioci Grej”.
Termin – 18 listopada 2021r., godz. 18.00

PAWEŁ ARCISZEWSKI Urodzony w 1946 roku. Od dzieciństwa zamieszkały w Ełku i społecznie działający na rzecz tego miasta. Założyciel i pierwszy prezes Towarzystwa Miłośników Ełku. Przebieg życia zawodowego bardzo zróżnicowany, był: żołnierzem, bankowcem, nauczycielem, a ostatnie lata przed emeryturą poświęcił na prowadzenie ośrodka dla osób niepełnosprawnych. Wykształcenie wyższe zdobył w Akademii Nauk Społecznych, drążąc tematy systemów zarządzania.
Literacko debiutował w 1993 roku, wówczas powstał malutki tomik poezji „Cztery pory życia”.
Tworzenie powieści zaczęło się na początku obecnego wieku.

(Kontynuacja powieści „Czarodzieje cioci Grej)

Żołnierz to specyficzny zawód, zwłaszcza gdy do wojska wstępują kobiety. Czym motywują decyzję wstąpienia do armii? Czy potrafią być dobre w roli bojownika? Czy będą czuć satysfakcję, wykonując swoje zadania? I czy są równie silne jak mężczyźni?

Powieść zaczyna się w majątku Grej. Przez moment wracamy do ostatnich wydarzeń z pierwszej części powieści pt. „Czarodzieje cioci Grej”, ale widzianych oczyma dziewcząt, które werbują się do nordyckiej formacji kobiecej, dowodzonej przez juracką nadpułkownik. Zamysłem owej dowódczyni jest stworzenie międzynarodowego oddziału kobiecego. Niestety wokół nie brakuje przeciwników istnienia tego oddziału. Jednak zagrożenia zewnętrzne i zawirowania historyczne powodują powstanie takiej formacji dowodzonej przez młodziutką, niezwykle zdolną kobietę – Parę Ra-Tu.

Czytając tę powieść, możemy zastanawiać się nad pojęciami: wróg i przeciwnik, zadając sobie pytanie: czy przeciwnik w walce może stać się przyjacielem?

W chwili obecnej jest opracowywana następna część powieści: „Monarchowie cioci Grej”, do przeczytania której autor już teraz zachęca.

(źródło: https://www.pawelarciszewski.pl)